KPSS'nin eğitim bilimleri testinde kopya skandalıyla zor günler geçiren ÖSYM'nin başı şimdi de KPSS adaylarına ulaşmayan sınav belgeleriyle dertte. Belgesini alamayan bir kişi Meclis'e başvurdu

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) kopya iddiaları ve sıkışan sınav takvimi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu kez Şırnak'tan gönderilen ilginç bir dilekçe nedeniyle Meclis gündemine geldi.

Posta yoluyla gönderilen KPSS belgesinin kendilerine ulaştırılamadığını belirten Hikmet Alpar Meclis Dilekçe Komisyonu'na başvurdu.

'PARASINI ALDILAR BELGE YOK'
Dilekçesinde 'Sınav için 35 TL aldılar. Sınav belgesi bize ulaşmadı ancak sorun ÖSYM'nin hatasından kaynaklanmıyormuşçasına 'Giriş Belgesi'ni 3 TL'ye sattılar' diyen Alpar, sınav belgelerinin taahhütlü postayla gönderilmesini istedi. Konuyu yazıyla ÖSYM'ye ileten Dilekçe Komisyonu'na yanıt, vekaleten ÖSYM'nin Başkanlığına atanan Prof. Dr. Ali Demir'den geçtiğimiz hafta sonu geldi. Demir, sınav belgelerinin taahhütlü gönderilmesine vize vermedi. Önümüzdeki günlerde Dilekçe Komisyonu'nda görüşülecek cevap yazısında şu ifadeler yer aldı:

'TAAHHÜTLÜ MÜMKÜN DEĞİL'
'Bir yıl içinde merkezimizin yaptığı sınavlara başvuran aday sayısı milyonlarla ifade edilebilecek kadar çok sayıdadır. Bu nedenle bu sınavlara başvuran adaylara, Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin taahhütlü posta olarak gönderilmesi mümkün değildir. Bu belgeler adaylara sınavdan önce normal posta yolu ile gönderilmektedir.'

Akşam