Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Askeri kurumdaki sivil memura becayiş hakkı

Genel Güncel Olaylar Forumunda Askeri kurumdaki sivil memura becayiş hakkı Konusunu İncelemektesiniz

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının karargâhları ile bağlı birlik, kurum ve kuruluşlarında, ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Askeri kurumdaki sivil memura becayiş hakkı

  Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının karargâhları ile bağlı birlik, kurum ve kuruluşlarında, sivil memur istihdam edilmektedir. Sivil memurlar hakkında 657 sayılı Kanun hükümleri uygulanmaktadır. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeyle, sivil memurlara becayiş yapma hakkı tanınmıştır.

  Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının karargâhları ile bağlı birlik, kurum ve kuruluşlarında çalışan sivil memurların yer değiştirme işlemleri "26/2/2010 tarihli Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında Görevli Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik" te düzenlenmiştir. Bu yönetmelikte bugüne kadar, eş, sağlık veya istek üzerine gibi atama şekillerine yer verilmişken, karşılıklı yer değiştirmeye (becayişe) yer verilmemiştir.

  3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenleme ile Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının sonuna aşağıdaki (f) bendi eklenmiştir.

  “f) Aynı kurumun başka başka yerlerde bulunan aynı sınıftaki memurları, karşılıklı olarak yer değiştirme suretiyle atanmalarını isteyebilirler. Bu isteğin yerine getirilmesi atamaya yetkili amirin uygun bulmasına bağlıdır.”

  Bu yeni düzenleme gereğince, her kurum personeli kendi içinde olmak üzere, uygun becatiş adayı bulan sivil memur yer değiştirebilecektir. Ancak uygun aday bulunsa dahi son karar makamı atamaya yetkili amirdir. Atamaya yetkili amirin uygun görmesi gerekmektedir.

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Darısı Öğretim Görevlilerinin başına. Özellikle eşlerinin yanına gidemeyen ÖYP'li Araş. Gör. arkadaşlarıma iyi bir haber gelir.

Benzer Konular

 1. becayiş değil iki öyp üniversitesi arası geçiş kolaylığı sağlanmalı?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yassmin
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 14-03-2012, 23:36
 2. MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü mezunu olup, Sivil Havacılık Yönetimi alanında yükseklisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-11-2011, 17:39
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-09-2011, 09:53
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-06-2011, 17:56
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 22:09

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git