Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Prof’ların şakası karakolda bitti.

Genel Güncel Olaylar Forumunda Prof’ların şakası karakolda bitti. Konusunu İncelemektesiniz

İki ilahiyat hocasının, profesör arkadaşlarına yaptığı sahur şakası davalık oldu. Eyüp Sultan’da geceyarısı 1.5 saat ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Prof’ların şakası karakolda bitti.

  İki ilahiyat hocasının, profesör arkadaşlarına yaptığı sahur şakası davalık oldu.

  Eyüp Sultan’da geceyarısı 1.5 saat bekleyince karakola giden ve ardından dava açan Prof. Kavas’ın arkadaşları 5 ay hapis cezası aldı...

  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talip Küçükcan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas’a sahur şakası yaptı. Ancak Kavas, şakanın dozunu kaçıran akademisyenlerden davacı olunca iki ilahiyat profesörü 5 ay hapis cezası aldı. Profesörlerin hapis cezası ertelendi.

  İki şakacı akademisyenin 5 ay hapis cezası almasına neden olan olay şöyle gelişti: Prof. Dr. Ali Köse ve Prof. Dr. Talip Küçükcan, 21 Ağustos 2010’da Prof. Dr. Ahmet Kavas’a şaka yapmayı kararlaştırdı. Talip Küçükcan’ın kardeşi Hacer Küçükcan tarafından aranan Ahmet Kavas, bir televizyon kanalında yayınlanan sahur programına konuşmacı olarak davet edildi. Belirtilen gün ve saatte özel bir araçla evinden alınıp programın yapılacağı yer olan Eyüp Sultan’a götürüleceği söylenen Kavas, olumlu cevap verdi. Programın yapılacağı gece saat 02.00 sıralarında Ali Köse’nin arkadaşı olan Engin Alış tarafından evinden alınan ve Eyüp Sultan Meydanı’na getirilen Kavas’a “beklemesi gerektiği ve yayın aracının birazdan geleceği” söylendi.

  1.5 saat bekledi

  Saat 03.30’a kadar Eyüp Sultan Meydanı’ndan bekleyen Kavas, kimse gelmeyince telaşlanarak en yakın karakola gitti ve durumu anlattı. İlerleyen günlerde kendisini kimin aradığını öğrenmek için davacı olan Kavas, tam 7 ay sonra faillerin iki akademisyen Talip Küçükcan ve Ali Köse olduğunu öğrendi. Şakacı akademisyenlerin çok eski arkadaşları olduğunu öğrenen Kavas, duyduğu derin üzüntü ve mağduriyetten ötürü davayı geri çekmedi. Dava sonucunda Ali Köse ve Talip Küçükcan, “kişinin huzur ve sükûnetini bozma” suçundan dolayı 5 ay hapis cezası alırken; mahkeme hükmün geri bırakılmasına ve iki akademisyenin 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi.

  Kavas: Böyle şaka olamaz, mağdurum

  AHMET KAVAS olayın Küçükcan ve Köse’nin iddia ettiği gibi şaka olmadığını, böyle şaka olamayacağını ve mağdur olduğunu söyledi. Kendisinin bir TV kanalından aradığını söyleyen kişiler tarafından defalarca arandığını söyleyen Kavas, ısrarlar sebebiyle bu teklifi kabul ettiğini dile getirdi. Bundan sonra katılacağı TV programlarına her ne olursa olsun kendi aracıyla gideceğini kaydeden Kavas, olayın kendisine bir ders olduğunu belirtti. Akademik çalışmalar yürüten ve binlerce öğrenci yetiştiren ilim adamlarının kendisine böyle bir şaka yapmış olmasını anlamadığını dile getiren Kavas, olaydan sonra da Ali Köse ve Talip Küçükcan ile ilişkilerinin tamamen bittiğini söyledi.

  Köse: Eşini istemeye bile ben gittim

  Dekan Ali Köse ise sahur şakasının boyutlarının buraya kadar ulaşacağını düşünemediğini ifade etti. Ahmet Kavas ile çok yakın arkadaş olduklarını, akademik çalışmalar yapmak için yurtdışına birlikte gittiklerini ifade eden Köse, hatta eşini istemeye bile kendisinin gittiğini söyledi. Şakayı gerçekleştirdikleri sırada olay yerinde olmadıklarını kaydeden Köse, “Kendisine şaka yaptığımızı ertesi gün söyleyecektik ancak Kavas bu olaydan ötürü çok fazla endişeye kapıldığı için bizden şikayetçi oldu” dedi. Olayın özünde şakadan başka bir şey olmadığını belirten Köse, suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

  Kaynak: Milliyet

 2. #2
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  74
  ne güzel değil mi? profösörlerimizin meşgaleleri

 3. #3
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  dünyada bi yerler...
  Mesaj
  319
  fesüphanallah!
  "When you are not secure with your belief, you start by rejecting questions"

Benzer Konular

 1. myo'ların ögretim görevliliği kadrolarını nerden öğrenebiliriz?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan math_sev
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 17-06-2012, 17:08
 2. Dr. Ve prof.dr. Unvanları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kitokito
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 09-04-2012, 20:32
 3. Lisansütü eğitimde atılmalar bitti mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nirvana
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 29-08-2011, 09:52
 4. ve öyp bitti ve tercih yapamadım!!!!!!!!!!!!!
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan dilekarabenk
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 11-07-2011, 20:56
 5. 90'ların Çizgi Film Klasikleri
  Sinema/Dizi/Televizyon forum içinde, yazan nirvana
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 31-03-2011, 17:59

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git