Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Anadolu Üniversitesi'nden Tartışılan Öğretim Üyesi İlanı

Genel Güncel Olaylar Forumunda Anadolu Üniversitesi'nden Tartışılan Öğretim Üyesi İlanı Konusunu İncelemektesiniz

Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi'nin 4 Şubat 2012 tarihinde ulusal gazetelerde öğretim üyesi alımı için verdiği resmi ...


 1. #1
  Akademik
  Misafir

  Anadolu Üniversitesi'nden Tartışılan Öğretim Üyesi İlanı  Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi'nin 4 Şubat 2012 tarihinde ulusal gazetelerde öğretim üyesi alımı için verdiği resmi ilanında, Devlet Konservatuvarı'na alınacak profesörün karşısına halen üniversitede görevli Doç.Dr. Toros Can'ın isminin yazılması ve ilanın bu haliyle yayınlanması tepkilere neden oldu.

  Anadolu Üniversitesi, çeşitli birimlerindeki boş öğretim üyesi kadrosuna profesör, doçent ve yardımcı doçent alımı için Basın İlan Kurumu aracılığıyla ulusal gazetelere resmi ilan verdi. Anadolu Üniversitesi'nin ilanı 4 Şubat 2012 tarihinde ulusal bir gazetenin 17'inci sayfasında T.C.Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'nden başlığı ile yayımlandı.

  İlanda Profesör (Devamlı Statü) Bölümünde alt alta fakülteler yazılıp karşısına ise bölümleri ve ana dalları yazıldı. Ancak en alt kısımda yer alan Devlet Konservatuvarı'nın karşısına ise halen Konservatuvar'ın Müzik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr.Toros Can'ın ismi DEVLET KONSERVATUVARI (TOROS CAN) yazılı olarak yer aldı.

  Doç.Dr.Toros Can'ın 2001 yılından buyana Anadolu Üniversitesi'nde görev yaptığı ve aynı zamanda ünü bir piyanist olduğu belirtilirken, henüz profesör unvanı almadığı ifade edildi.

  Anadolu Üniversitesi'nin bu şekilde yayınlanan ilanına Eskişehir'de yayınlanan yerel İstikbal Gazetesi Böyle skandal Ne Görüldü Ne Duyuldu. Öğretim üyesi alınacak duyurusunda alınacak profesörün isminin yayınlandığı resmi ilan başlığı ile manşetten yayınladı. Gazete, bu durumu eleştirerek okurlarına olayı şöyle duyurdu

  Konservatuara alınacağı belirtilen öğretim üyesinin karşısına, alınacak olan ismin, yani Toros Can'ın yazılması, büyük bir şaşkınlığa neden olurken, bu durum 'Üniversiteye alınacak olan öğretim üyeleri demek ki daha önceden belli isimler. Duyuru ise sırf işin yasal kılıfını oluşturuyor' yorumlarına neden oldu. Boş kadrolara öğretim üyesi alımı duyurusu karşısına, alınacak olan öğretim üyesinin ismini yazmakla bir ilki gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi'nde yaşanan bu olayın skandaldan farksız olduğu ifade edilirken, olayın 'Görevi ihmal' suçu oluşturduğu belirtildi.

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden herhangi bir açıklama yapılmadı. Üniversite yetkilileri Rektör Prof.Dr.Davut Aydın'ın yurt dışında olduğunu belirtti.

  Kaynak: DHA
  Son düzenleyen Akademik, 12-03-2012 saat 20:35.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  31
  Anadolu Üniversitesi en azından dürüst davranmış kadronun karşısına ismi de yazmış.Peki ya sadece alınmak istenen kişinin taşıdığı şartların öne sürüldüğü onlarca ilanı ne yapacağız? Ha Hasan kel,ha kel Hasan.

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  37
  ) skandal mı demişler. Olması gereken bu zaten. Bir üniversite kendi hocasının terfisini isteyebilmeli. Yasalar işte. Bazen kılıfına uyduruyorlar diye kızıyoruz, bazen de niye uydurmak zorunda kalıyorlar diye..

Benzer Konular

 1. Anadolu Üniversitesi 2012-2013 Güz Yarıyılı Yüksek Lisans ve Doktora İlanı
  Süresi Dolmuş Yüksek Lisans ve Doktora İlanları forum içinde, yazan sselins
  Cevap: 463
  Son Mesaj: 14-09-2012, 23:18
 2. Anadolu Üniversitesi 2011-2012 Lisansüstü ve Doktora Eğitim İlanı
  Süresi Dolmuş Yüksek Lisans ve Doktora İlanları forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 80
  Son Mesaj: 13-08-2012, 17:24
 3. Anadolu Üniversitesi 2012 ÖYP Lisanüstü Başvuru İlanı
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-02-2012, 19:08
 4. Erzurum atatürk üniversitesi öğretim üyesi ilanları
  Öğretim Üyesi İlanları forum içinde, yazan leventutku
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 28-12-2011, 16:38
 5. Anadolu Üniversitesi ÖYP 2011 Lisansüstü Başvuru İlanı
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 31
  Son Mesaj: 11-09-2011, 17:46

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git