İyi Günler,
ben yüksek lisans eğitimimi tamamladım .ancak bölümümüzde yeterli sayıda öğretim üyesi olmadığından doktora programı acılamamaktadır. 33 a kadrosundayım. başka yerde acılan doktora programına başvurmak istiyorum. bazı üniversiteler dil şartı istiyor ve sözlü sınavları da var. ben dil şartını sağlamadan 35. madde ile görevlendirme isteme hakkım var mı acaba ? doktora programı acılan üniversiteler de sıralamaya girmeden direk 35. madde ile başka üniversitede doktora programına girebilir miyim?