reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 14
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Cari Kadroya Kabul Edildikten Sonra Eğitime Başlama Zamanı

Araştırma Görevlisi Forumunda Cari Kadroya Kabul Edildikten Sonra Eğitime Başlama Zamanı Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba, Bir konuda bilgilenmek, daha doğru bir deyişle emin olmak istiyorum. Lisans mezunu olma şartı ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2011
    Mesaj
    15

    Cari Kadroya Kabul Edildikten Sonra Eğitime Başlama Zamanı

    Merhaba,

    Bir konuda bilgilenmek, daha doğru bir deyişle emin olmak istiyorum.

    Lisans mezunu olma şartı arayan asistanlık kadrosuna şu an kabul edilirseniz yüksek lisans eğitiminiz bahar döneminde mi başlayacaktır? Şu sebeple soruyorum:

    Şu an lisans mezunu olma şartı arayan bir kadro ilanı var. Bu şartı karşıladığım için başvurabiliyorum. Bununla birlikte bir yüksek lisans programına devam ediyorum ancak azami süreyi aşmış durumdayım. Kabul edildiğim takdirde lisans mezunu görünmem nedeniyle yüksek lisansa başlamam gerekecek. Benim sorum şu: Bahar dönemi başlayana kadar ben şu anda kayıtlı olduğum programdan mezun olmuş ve doktoraya başlama şartına uygun hale gelmiş olacağım. Kadroya kabul edildiğim tarihte başka bir üniversitede azami süreyi aşmış bir yüksek lisans öğrencisi olduğum için eğitim durumum, kadromun bulunduğu yerde doğrudan hükümsüz mü sayılır? Yoksa zaten eğitime başlayacağım zamana dek programdan mezun olacağım için sorun teşkil etmeyecek midir?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı Sociologist Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

    Bir konuda bilgilenmek, daha doğru bir deyişle emin olmak istiyorum.

    Lisans mezunu olma şartı arayan asistanlık kadrosuna şu an kabul edilirseniz yüksek lisans eğitiminiz bahar döneminde mi başlayacaktır? Şu sebeple soruyorum:

    Şu an lisans mezunu olma şartı arayan bir kadro ilanı var. Bu şartı karşıladığım için başvurabiliyorum. Bununla birlikte bir yüksek lisans programına devam ediyorum ancak azami süreyi aşmış durumdayım. Kabul edildiğim takdirde lisans mezunu görünmem nedeniyle yüksek lisansa başlamam gerekecek. Benim sorum şu: Bahar dönemi başlayana kadar ben şu anda kayıtlı olduğum programdan mezun olmuş ve doktoraya başlama şartına uygun hale gelmiş olacağım. Kadroya kabul edildiğim tarihte başka bir üniversitede azami süreyi aşmış bir yüksek lisans öğrencisi olduğum için eğitim durumum, kadromun bulunduğu yerde doğrudan hükümsüz mü sayılır? Yoksa zaten eğitime başlayacağım zamana dek programdan mezun olacağım için sorun teşkil etmeyecek midir?
    Burda durum tamamen dekanlığınıza bağlı, sizi bekleyip de kendi bünyelerinde doktora programı varsa orada başlatabilirler ama orda yeniden yüksek lisans yapmanızı da isteyebilirler. Eğitim durumunuz hiç bir şekide hükümsüz sayılmaz, belli bir sürede de lisansüstü eğitime başlama zorunluluğunuz yok.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2015
    Mesaj
    7
    Nazmi Hocam, cari usulle 33-A kadrosuna yerleşen araştırma görevlilerinin yerleştiği bölümde lisansüstü eğitim alma mecburiyeti var mı ?
    Son düzenleyen Dreamland, 21-11-2015 saat 23:34.

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2014
    Mesaj
    25
    Merhabalar cari usulle başka bir şehre yerleştim yol harcırahı alacak mıyım?

  5. #5
    Akademik Forum
    Misafir
    Arkadaşlar benimde böyle de buna benzer bir durumum var. Kayseri Erciyes Üniversitesinde yüksek lisans yapmaktayım, Erzurum Atatürk Üniversitesinin açmış olduğu Enstitü kadrosuna kabul edildim. Şu an ders döneminde olduğum için derslere zorunlu olarak girmem gerekiyor.Bildiğim kadarıyla 50d li olunca 35.maddeden faydalanılamıyormuş. Yüksek lisansımı Atatürk Üniversitesine kaydırma durumu olur mu yoksa dersler için Kayseri-Erzurum git gel mi yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim...

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2014
    Mesaj
    25
    Muhtemelen Atatürk e yatay geçiş yaparsınız bölümünüzün orada yüksek lisans programı varsa

  7. #7
    Akademik Forum
    Misafir
    Teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacaktı; yatay geçiş dönem sonunda bahar döneminin başında yapılır muhtemelen. Bu süre boyunca durum nasıl olur.Evrakları üniversiteye teslim ettikten sonra mı orada bulunmam gerekiyor yoksa atama olunca mı?

  8. #8
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2015
    Mesaj
    7
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Burda durum tamamen dekanlığınıza bağlı, sizi bekleyip de kendi bünyelerinde doktora programı varsa orada başlatabilirler ama orda yeniden yüksek lisans yapmanızı da isteyebilirler. Eğitim durumunuz hiç bir şekide hükümsüz sayılmaz, belli bir sürede de lisansüstü eğitime başlama zorunluluğunuz yok.
    Nazmi Hocam, cari usulle 33-A kadrosuna yerleşen araştırma görevlilerinin yerleştiği bölümde veya herhangi bir bölümde lisansüstü eğitim alma mecburiyeti var mı ?

  9. #9
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2011
    Mesaj
    3.769
    Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacaktı; yatay geçiş dönem sonunda bahar döneminin başında yapılır muhtemelen. Bu süre boyunca durum nasıl olur.Evrakları üniversiteye teslim ettikten sonra mı orada bulunmam gerekiyor yoksa atama olunca mı?
    Atandığınız için normal yatay geçiş zamanını beklemenize gerek yok hocam. Sizi öncesinde alırlar.

  10. #10
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.043
    Alıntı gizemtabaru Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar cari usulle başka bir şehre yerleştim yol harcırahı alacak mıyım?
    Hocam muvafakat ile geçiş yaparsanız yolluk alabilirsiniz.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP Göreve Başlama Zamanı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mustafax
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 31-10-2013, 02:24
  2. ÖYP Lisansüstü Eğitim Başlama Zamanı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan vet33
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 17-09-2013, 11:41
  3. Eğitime Başlama Süresi
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nathan
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 11-09-2012, 14:27
  4. ÖYP'de Göreve Başlama Zamanı
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan hulk
    Cevap: 19
    Son Mesaj: 09-09-2012, 04:51
  5. Öypye başvurduk ve kabul edildikten sonra Ylsy başvurabilir miyiz?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan weneorn
    Cevap: 11
    Son Mesaj: 06-09-2011, 19:14

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git