reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Tarko

33/a Kadrolu Araş. Görv. Vakıf Üniversitelerine Görevlendirme

Araştırma Görevlisi Forumunda 33/a Kadrolu Araş. Görv. Vakıf Üniversitelerine Görevlendirme Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Bilgisi ve deneyimi olan bir hocamızın cevaplamasını rica ettiğim bir sorum var. Cari alımlarla ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    30

    33/a Kadrolu Araş. Görv. Vakıf Üniversitelerine Görevlendirme

    Merhabalar,

    Bilgisi ve deneyimi olan bir hocamızın cevaplamasını rica ettiğim bir sorum var.

    Cari alımlarla yerleşmiş 33/a kadrolu bir Araştırma Görevlisi doktora eğitimi için Vakıf Üniversitelerine görevlendirilebilir mi?

  2. #2
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    Görevlendirilemez.
    2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    30
    2547 sayılı kanunda 35. madde devlet ya da vakıf diye ayırmaz. Görevlendirilemeyeceğini gösteren unsur nedir?

    Madde 35 – Yükseköğretim kurumları; kendilerinin ve yeni kurulmuş ve kurulacak diğer yükseköğretim
    kurumlarının ihtiyacı için yurt içinde ve dışında, kalkınma planı ilke ve hedeflerine ve Yükseköğretim Kurulunun belirteceği
    ihtiyaca ve esaslara göre öğretim elemanı yetiştirirler.
    (Ek fıkralar: 17/8/1983 - 2880/18 md.) Öğretim elemanı yetiştirilmesi amacıyla üniversitelerin araştırma görevlisi
    kadroları, araştırma veya doktora çalışmaları yaptırmak üzere başka bir üniversiteye, Yükseköğretim Kurulunca geçici olarak
    tahsis edilebilir. Bu şekilde doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik payesi alanlar, bu eğitimin sonunda kadrolarıyla
    birlikte kendi üniversitelerine dönerler.
    Yurt içi veya yurt dışında yetiştirilen öğretim elemanları, genel hükümlere göre bağlı oldukları yükseköğretim
    kurumlarında mecburi hizmetlerini yerine getirmek zorundadırlar. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere, yükseköğretim
    kurumlarında görev verilmez. Özel kanunlarla getirilen mecburi hizmet çalışmaları bu hüküm dışındadır.

  4. #4
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    Alıntı nickybold Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2547 sayılı kanunda 35. madde devlet ya da vakıf diye ayırmaz. Görevlendirilemeyeceğini gösteren unsur nedir?
    nasıl ki devlet üniversitesindeyken sabancı holdinge görevlendirilemezseniz sabancı üniversitesine de görevlendirilemezsiniz. devlet - devlet arasında naklen atama yapılabilir. devletten özele "atanamazsınız". yani 35. maddeyle görevlendirme sadece eğitimle ilgili değil aynı zamanda bir kadro taşınımı da içermektedir.
    Mr December bunu beğendi.
    2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP Araş. Gör. veya ÖYP Araş. Gör. Adaylarının Açmış Olduğu Davalar
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 12-12-2017, 13:26
  2. Arş. Görv. Alım Kriteri ?
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan lagrima
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 07-01-2015, 22:03
  3. Vakıf Üniversiteleri Alımları Kadrolu mu?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan By.İNCESU
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 18-04-2014, 18:09
  4. Cevap: 2
    Son Mesaj: 11-08-2012, 14:32
  5. Türk üniversitelerine uluslararası etiket
    Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 14-05-2012, 12:36

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git