Hocalarım Merhaba,

Atandığım üniversite olan SDÜ de Yüksek lisans yapıyorum, doktora programı olmadığı için eylülde başka bir üniversiteye (gazi, anadolu vs) gitmek zorunda kalacağım. Fakat 35. madde ile doktora yeterliliğini verene kadar bile SDÜ den gitmek istemiyorum. Ders döneminde sadece derslere git gel yapsam buna yök izin verir mi ?

Önceden 2011 yılında galiba yök izin veriyormuş fakat artık 35. maddeyi mecburi kılmış. Arkadaşlar 35. madde ya da ödeneğimin kesilmesi problem değil. Bu haklarımdan vazgeçtiğimde YÖK ün sizce izin verme ihtimali var mıdır ?

Teşekkür ederim