+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6

50/d kadrosundaki araştırma görevlileri...

Araştırma Görevlisi Forumunda 50/d kadrosundaki araştırma görevlileri... Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar yeni zamlar tüm camiaya hayırlı olsun..Ancak 50/d kadrosunda bir araştırma görevlisi olarak zam yerine ...


 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2014
  Mesaj
  3

  50/d kadrosundaki araştırma görevlileri...

  Arkadaşlar yeni zamlar tüm camiaya hayırlı olsun..Ancak 50/d kadrosunda bir araştırma görevlisi olarak zam yerine daimi kadroya geçiş olsaydı inanın beni bundan çok daha fazla mutlu edecekti..benim gibi düşünen diğer arkadaşlarım gibi...geleceğimizi planlayamamak, yarın ne olacağını bilmeden diken üstünde doktora tezlerimiz, projelerimiz, yayınlarımız ile bir yandan ingilizceden 65'i geçmek çabası bize ait olmayan bir hayatı yaşıyoruz sanki..50/d liyim diye cocuk bile yapmıyorum..sayın başbakanımızın ve ilgili yetkililerden sesimizin duyulmasını istiyoruz. Bu konu şuan için kısmen gündemde ancak tam zamanı iken bu konu ile ilgili isteklerimizi duyurmalıyız diye düşünüüyorum Sonra gündem değişir ve yine herşey eskisi gibi devam eder..33/a için çeşitli şartlar gündemi kısmen meşgul ediyor. 6 şarttan bahsetmişler..Ancak dil şartına hertürlü takılıyoruz.. Evet bu yoldayız ve doçent olmak için 65'i almak zorundayız ve alacağız. Ama o puanı alamadan 33/a yı alamıyoruz. Peki sorarım size..bu 33'a larda bırakın 65 almayı, 55 alamayıp suan 33/a kadrosunda olan arkadaslar var.. Peki adalet bunun neresinde?Dekanlık yetkisiyle bu belirli kişilere sağlanmış zamanında ve bildiğim kadarıyla halende sağlanıyor..
  Devletin suan bu konuya el atmış olması bence buyuk bir adım..çeşitli şartlar konulmasıda mantıklı..ancak benim dil puanım 65 olmasa da 33/a kadrosundaki arkadasımdan yuksek..bu eşitsizlikler ve zamanında yapılmış kayırmalara nasıl bir çözüm bulunacak? Lütfen sesimizi duyuralım..artık bizde 33/a kadrosu rahatlıgıyla yaşamak ve bilim yapmak istiyoruz...saygılarımla...

  - - - Güncellendi - - -

  Arkadaslar halinizden memnunsunuz sanırım..50/d li olarak ancak doktora bitene kadar maaş alabiliyoruz. Gündem değişmeden lütfen sosyal medyada diikkat çekmeye çalışalım..face, twitter ne varsa sesimizi duyuralım. en azından dil şartına karşı çıkalım. 65 i alınca zaten doçent oluyorsunuz..33/a ya ihtiyaç kalmıyor ki..şartları konuşalım eleştirelim tartışalım lütfen....

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  99
  Sevgili hocam,50/d sorundur,sorunludur. Size tavsiyem dil şartını halletmeye bakın bir an evvel.
  Bunun için birçok arkadaş 50/d'den ziyade ÖYP kapsamında araştırma görevliliğine sıcak bakıyor.Ki burada da aynı mantık işliyor aslında, yine dil olayı daimi kadroya geçmeden hallediliyor.
  Şahsen 50/d imkanım varken öyp yi tercih ettim. Herkes 50/d kapsamında atanmaya sırt çevirir 33/a ya yönelirse bir şekilde bu durumda değişebilir ve kadrolar 33/a olacak şeklinde planlama yapılabilir.
  Size kolaylıklar diliyorum.
  Tekrarlıyorum "Size tavsiyem dil şartını halletmeye bakın bir an evvel."
  There is always something to do.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  37
  Yabancı dilim 90 olmasına ayrıca kabarık bir yayın dosyasına sahip olmama rağmen 50d li olmam sebebiyle doktora tezini savunduğum gün işime son verildi.

  - - - Güncellendi - - -

  50d konusunda herhangi bir esneme olacağına kesinlikle inanmıyorum.

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2014
  Mesaj
  3
  Hocam iyi güzel diyorsunuzda biz 50/d ye girerken ÖYP yoktu..kaldı ki dil olayı daimi kadroya geçmeden hallediliyor demişsiniz..1 ay önce ÖYP li bi arkadaşım verilen süre içerisinde dili geçemediği için kadrosuna son verildi..ÖYP dil sorunu olmayanlar için sağlam...gerisinin dili geçene kadar 50/d den farkı yok hatta daha kötü..
  benim asıl dikkat çekmek istediğim konu 50/d lilere 33/a ya yönlendirirken istenilen şartlarla ilgili..tabi şuan bununla ilgili tek gelişme diyebileceğimiz şey aşağıda gönderdiğim linkte..bu konuları bu şekilde yayınlarken 50/delilerede sorsalar iyi olurdu sanırım..
  50/d lilerin sorunu tamamen ortadan kaldırılmak isteniyorsa kadrosu 50/d olan arkadaşların 33/a ya hiçbir şart aranmaksızın geçirilmesidir..kendi bölümümde 11 kişi var enstitüde..toplamda türkiye'deki tüm üniversitelerde tüm bölümlerde kaç 50/d li vardir tahmin etmek zor..oturup araştırmak lazım ama mevcut 50/d lileri 33/a ya geçirmek sorunlarımızın tek çözümüdür diye düşünüyorum..doçentlikte dili zaten mecbur vereceğiz ama en azından bu şekilde maaş kesintisi yada yıl kaybı olmadan mesleğe devam edebiliriz..
  ilgili link aşağıdadır..


  Akademisyenlere çifte piyango vurdu! - Memurlar

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  37
  Arkadaşlar üzülerek söylüyorum, ama şu an YÖK'ün 50d hususunda hiçbir çalışması bulunmamaktadır. Nitekim Gökhan Çetinsaya, geçtiğimiz ay kendisiyle gerçekleştirilen bir mülakatta, söz konusu sorunun ancak yasa değişikliği ile çözülebileceğimiz ifade etmişti.
  (10 Ekim 2014 tarihinde akademikpersonel sitesinin 'Sorun tek tip yükseköğretim sistemi' Başlığıyla yayımladığı söyleşiye bakabilirsiniz)

  YÖK kurulunda görev yapan, başkanlığa oldukça yakın olan hocalarım var. Bu hocalardan işittiğim acı gerçek şu:YÖK, 50d kadrosunu sözleşmeli personel olarak algılıyor. Tıpkı belli bir maaş karşılığında belli bir süre için çalıştırılacağını bilen bir işçi gibi.bundan ötürü meseleyi, üniversitelerin insafına bırakmış.

 6. #6
  Acil
  Misafir

  ? önemli

  Hocam bir sorum olack. Enstitu kadrosuna atandigimda uni de bolumumde doktora yoksa, yuksek lisans bitince disardan doktora yapsam yine de iliskim kesiliyor mu. Doktora yaptigim icin tekrar sozlesme yenilenme durumu yok mu. Enstiruyu aradim yuksek lisansiniz.bitince iliskiniz keseriz diyorlar.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP Araştırma Görevlileri 657 mi Tabi?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan karakasmehmet
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 12-02-2016, 01:32
 2. 50/ Araştırma görevlileri Öyp'ye başvurabilir mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan enessom
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 09-03-2015, 09:49
 3. 2010 Girişli Öyp Araştırma Görevlileri
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Siyahist
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 07-09-2012, 18:48
 4. ÖYP Araştırma Görevlileri Toplantıları
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 02-08-2012, 18:54
 5. Ek İşe Ek Maaş Peki Araştırma Görevlileri?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cay571
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2011, 22:18

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git