reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

Çifte görevlendirme,karmaşık!

Araştırma Görevlisi Forumunda Çifte görevlendirme,karmaşık! Konusunu İncelemektesiniz

İyi günler; Ben x üniversitesinde 33a lı araştırma görevlisiyim ve y üniversitesinde y.lisans öğrencisi olduğum ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2014
    Mesaj
    6

    Çifte görevlendirme,karmaşık!

    İyi günler;

    Ben x üniversitesinde 33a lı araştırma görevlisiyim ve y üniversitesinde y.lisans öğrencisi olduğum için 35. madde ile görevlendirilme istedim ve kabul edildi.Şu anda işlemler devam etmekte ama şöyle bir durum var benim akademik bir çalışmadan dolayı nisan sonunda yurtdışına çıkmam gerekiyor.Kadromun olduğu üniversite y üniversitesinin olduğu şehirde işlemler bitene kadar kalmama izin verdi ancak yurtdışı için ne idari izin veriyor ne de görevlendirme çünkü 35 ile görevlendirme sürecinin devam ettiğini söylüyor.kadromun aktarılacağı y üniversitesi ise kadrom orada henüz bulunmadığı için izin verme yetkisi bulunmuyor.Vize almam gerekiyor,öğrencisi bulunduğum y üiversitesi bölüm başkanı bana yardımcı olacak bir yazı yazacak konsolosluğa kadro aktarım sürecinin devam ettiğine dair yani her iki taraftaki amirlerim gayri resmi olarak yurtdışı çıkışıma birşey demiyor.Sorum şu:

    Eğer ben resm bir izin almadan yurtdışına çıkarsam ileride herhangi bir sorun yaşar mıyım?dediğim gibi amirlerim durumdan haberdar zaten şu anda da x üniversitesinin bulunduğu şehirde değilim bu da bir suç.Ya yurtdışı çıkış yaparsam?Devlet bunun farkına varıp soruşturma açar mı??

    Aylardır gerçekten bunaldım.Teşekkürler...

  2. #2
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    113
    Öncelikle resmi olamayan hiçbir işlem yapmayın. İyi niyet göstergeleri ayrı bir şey, güzel ama her zaman için işleriniz resmi olsun.

    Yurt dışına resmi olmadan adım atmayın.

    Yapacağınız işlem şu şekilde;

    35. madde ile görevlendirilmiş olsanız dahi sonuçta siz şu anda kadro olarak bir üniversiteye bağlısınız. Yani henüz ilişiğinizi kesip başka bir üniversiteye geçmediniz. Dolayısı ile an itibariyle hangi üniversitedeyseniz, o üniversiten izin alarak gidiniz.

    Görevlendirmeniz kabul dahi edilmiş olsa da siz ilişğinizi kesmediniz. Dolayısıyla üniversiteden izin isteyip, gidebilirsiniz. Zaten siz ilişik kestikten sonra diğer tarafta göreve başlayabilirsiniz. Dolayısıyla görevlendirmeniz kabul edildi diye diğer üniversitenin personeli olmuş olmuyorsunuz.

    Selamlar,

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2014
    Mesaj
    6
    Teşekkürler öncelikler.Peki oradan izin aldım bir şekilde diyelim ya 35. madde ile görevlendirilme işlemleri ben yurtdışındayken yada yurtdışına çıkmadan hemen önce başlarsa yani ilişkiyi kesmem vb.35. Madde ile görevlendirme ile ilgili işlemleri halletmem için belirli bir süre var mı ?Yurtdışında 12 gün kalacağım 35. Madde işlemleri için işlemlerin süresinin 15 gün olduğunu biliyorum ben.Birde şu var normalde ben yurtdışı için yurtdışı görevlendirilmesi lazım diye biliyorum ama bölüm sekreteri idari izin ile çıkış yapılabildiğinden bahsetti,malum yurtdışı görevlendirmesi uzun bir süreç eğer yeni üniversiteye geçiş olursa onun çıkmasını beklemek uzun zaman alır.
    Son düzenleyen zakzak, 07-03-2014 saat 15:04.

  4. #4
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    113
    Yurt dışı görevlendirmesi YÖK ile gitmeyecekseniz yani evraklarınız sadece üniversite içi dolaşımda olacaksa uzun sürmeyecektir. Tabi elden takip yada üniversitelerin durumuna göre de değişiyor bu durum.

    Fakat idari izin alarak da gitmek diğer bir seçenek olabilir. 35. Madde için işlemlerin süresi 15 gün olayını duymadım. Zannediyorum şundan bahsediyorsunuz. Kendi üniversitenizden ilişiğinizi kestikten sonra 15 gün içerisinde görevlendirildiğiniz üniversitede göreve başlamış olmanız gerekiyor. Dolayısıyla siz ilişik kesmedikten sonra hiç bir sorun yok. Siz yurt dışındayken işlemleriniz devam eder. Döndüğünüzde işlemler tamamlanmışsa ilişiğinizi keser diğer tarafta hemen göreve başlarsınız. Ama siz yurt dışındayken ve siz dilekçe vermeden kimse görevlendirildiniz diye ilişik kesemez.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2014
    Mesaj
    6
    Anladım yani 35 ile görevlendirme kararı çıksa bile ben ne zaman ilişiğimi kesersem o zamana kadar bulunduğum üniversitede kalabilirim ,çok çok sağolun





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. İTÜ'de ÖYP 'lilere uygulanan çifte standart
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan oyp_asistan
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 31-01-2017, 13:37
  2. Görevlendirme
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan yasirarmagan
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 13-06-2013, 21:18
  3. Görevlendirme
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan yensari
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 17-01-2013, 08:21
  4. Yılbaşında memura çifte zam geliyor!
    Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 31-10-2012, 23:50
  5. karmaşık bi durum
    Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan alptigin38
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 16-06-2011, 23:37

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git