reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 14
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

35. madde kapsamında görevlendirme alamama

Araştırma Görevlisi Forumunda 35. madde kapsamında görevlendirme alamama Konusunu İncelemektesiniz

Herkese iyi günler, Ben ÖYP öncesinde 33a kadrosundan atanmış bir araştırma görevlisiyim. Geçen sene Istanbul'da ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2013
    Mesaj
    3

    35. madde kapsamında görevlendirme alamama

    Herkese iyi günler,

    Ben ÖYP öncesinde 33a kadrosundan atanmış bir araştırma görevlisiyim. Geçen sene Istanbul'da bir üniversitede doktora eğitimine başladım. Üniversiteme kadromun ilgili üniversiteye 35. madde gereğince aktarılması için 3 kez başvurdum. Fakat başvurularım reddedildi ve ders döneminde olduğum için 39. madde ile geçici görevlendirmeler aldım. Ve kadromun olduğu üniversite tez döneminde orada kalıp tezi git-gel yaparak yazmam gerektiğini bildirdi bana... Bu durumun benim açımdan birçok zorluğu ve engeli var. Tez döneminde arşiv çalışması yapacağım için bil-fiil İstanbul'da bulunmam gerekiyor. İkincisi git gel yaparak iki şehirde birden yaşam masraflarını üstlenmeliyim ki araştrma görevlilerinin durumu ortada..

    Şimdi sorum şu olacak; 35. madde ile görevlendirilmek üzere üniversiteme dava açarsam herhangi bir hak iddia edebilir miyim? Bunun emsal davaları var mıdır?

    -Akademik Kadro ilan tanımında "35. madde ile atanacaktır" yazan bir arkadaşım böyle bir davayı sırf bu ifadeden dolayı kazandı. Fakat benim kadro ilanımda böyle bir ibarenin olup olmadığını bilmiyorum.

    -İkinci olarak böyle bir süreçten geçmiş arkadaşların tecrübe, tavsiye ve önerilerine ihtiyacım var. Çünkü 3 kez başvuruma olumsuz yanıt vermiş üniversite yönetimine karşı açılacak bir davayı kazanmak bir dert kaybetmek ayrı. Adım gibi eminim ki açılacak bir dava şahsi olarak alglanacak ve bundan sonraki ilişkiler maalesef buna göre belirlenecek. Böyle bir durumda hiçbir izin, görevlendirme alamayacağımı da biliyorum ve açıkcası böyle bir durumun varlığından korkuyorum.

    Biraz uzun oldu mesajım, mükerrer başlık varsa da ben bulamadım... Affola

    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  2. #2
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.714
    Şuanki kadronuz ÖYP kadrosu mu cari 33/a kadrosu mu? İkisinin uygulamaları farklı ona göre bilgi vericem.
    Son düzenleyen Gamze, 02-11-2013 saat 18:20.

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    53
    Durumunuzu daha net anlatırsanız cevap verilecektir

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2013
    Mesaj
    3
    Alıntı galadriyel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şuanki kadronuz ÖYP kadrosu mu cari 33/a kadrosu mu? İkisinin uygulamaları farklı ona göre bilgi vericem.
    Sayın galadriyel, şu anki kadrom cari 33a.

  5. #5
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.714
    Alıntı gerok Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sayın galadriyel, şu anki kadrom cari 33a.
    Cari alımlarda 35. madde ile görevlendirmeleri gibi bir zorunluluk yok maalesef. Üniversite istemezse görevlendirme vermeyebilir git-gel yapın diyebilirler.

    Dava açın dilerseniz, yasal hakkınızdır. Sadece olanı söyleyebiliriz, kararı mahkeme verir. Bişey değişmez diyemem ancak olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksek.
    Son düzenleyen Gamze, 03-11-2013 saat 14:02.

  6. #6
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2013
    Mesaj
    3
    Sayın galadriyel, cevabınız için çok teşekkür ederim.

    İlk mesajımda da belirttiğim gibi bir arkadaşım aynı durumdan dava açıp kazanarak, atanmasını yaptırdı. Fakat o, cari kadro ilanında yazan "35. madde ile görevlendirilecektir" ibaresini kullandı. Yani bunu emsal dava olarak gösteremeyebilirim. Bu durumda internetten buna dair kazanılmış başka davalar var mı diye araştırmak istedim.

    Vaktinizi ayırdığınız için tekrardan teşekkür ederim



    Alıntı galadriyel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cari alımlarda 35. madde ile görevlendirmeleri gibi bir zorunluluk yok maalesef. Üniversite istemezse görevlendirme vermeyebilir git-gel yapın diyebilirler.

    Dava açın dilerseniz, yasal hakkınızdır. Sadece olanı söyleyebiliriz, kararı mahkeme verir. Bişey değişmez diyemem ancak olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksek.

  7. #7
    Sosyal Medya Editörü
    Üyelik Tarihi
    10-2013
    Mesaj
    33
    Gerok Hocam, ben de aynı durumu yasamıstım. Bir sure git-gel yaptım ve baska bir kadro bulup hemen istifa ettim. Ne yazık ki bu surecte YOK de arkamızda durmuyor, universitenin insafına kalmıs oluyoruz.

  8. #8
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    34
    herkese merhabalar;

    ben temmuz 2013 öyp alımları ile bir üniversiteye yerleştirildim yerleştirildiğim üniversitenin benim bölümümde yüksek lisans eğitimi yok bana seneye açılacağını söyleyip beni bir yıl bekleteceklerini söylediler. Ben geçen hafta ilan edilen öyp lisans üstü kontenjanlarından birine başvurdum ve bunu akabinde fakulte dekanı ile görüşüp görevlendirme ile gitmek istediğimi belirttim fakat olumsuz cevap aldım benim bu aşamada yapmam gereken nedir ayrıca benim rızam olmadan bölüm değişikliği yapıp beni yüksek lisansa başlatabilirlermi konu ile ilgili bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olursa çok memnun olacam

  9. #9
    Akademik Forum
    Misafir
    Ben de atandığım üni.de bölümde 33/a kadrosunda tek arş. gör. si olmama ve ileriki vadede bölümün açılamayacağı düşüncesi dekan tarafından ifade edilmiş olmasına rağmen doktora için görevlendirme verilemeyeceğini söylediler.Ben de emsal dava arıyorum. Örnek varsa paylaşılırsa memnun kalırım.
    Ayrıca doktora mecburiyetinin olmadığını söyledi dekan. Böyle bişey sadece öğretim görevlileri için söz konusu değil mi?

  10. #10
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    05-2012
    Mesaj
    453
    Alıntı Gamze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şuanki kadronuz ÖYP kadrosu mu cari 33/a kadrosu mu? İkisinin uygulamaları farklı ona göre bilgi vericem.
    Hocam şu anki şartlarda ÖYP ile atansak 35. madde ile görevlendirmeyi vermek zorunda mı?

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı Gamze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şuanki kadronuz ÖYP kadrosu mu cari 33/a kadrosu mu? İkisinin uygulamaları farklı ona göre bilgi vericem.
    Hocam şu anki şartlarda ÖYP ile atansak 35. madde ile görevlendirmeyi vermek zorunda mı?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35. Madde Kapsamında Doktora
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan HÜLYA
    Cevap: 17
    Son Mesaj: 22-12-2014, 22:02
  2. ÖYP kapsamında olmayan bir üniversiteye görevlendirme
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan lions
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 03-09-2012, 16:16
  3. 39. Madde Kapsamında Türk Cumhuriyetlerinde Görevlendirme
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan enginboztepe
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 01-05-2012, 11:15
  4. 35.madde ile görevlendirme
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan tcrthkk
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 05-04-2012, 12:28
  5. 39. Madde kapsamında görevlendirilme
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan MEDSHU
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 28-09-2011, 08:42

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git