reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 3 gönderen ch.accepted

İlan şartında değişiklik

Araştırma Görevlisi Forumunda İlan şartında değişiklik Konusunu İncelemektesiniz

Cari usülde araştırma görevlisi kadrosu için yayınlanan bir ilanda ilk günlerde dil şartı yazmıyordu yöksis ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    7

    İlan şartında değişiklik

    Cari usülde araştırma görevlisi kadrosu için yayınlanan bir ilanda ilk günlerde dil şartı yazmıyordu yöksis de üds/dengi kısmı boştu. şimdi baktığımda ise 50 şartı var. böyle birşey yapmaları yasal mı acaba? başvuru yapmadım ama 50 şartını taşımadığım halde ilk günlerde belgelerimi gönderseydim ne olacaktı. ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

  2. #2
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    istanbul
    Mesaj
    399
    Sanırım cari alımlarında dilde 50 şartı var.

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    16
    Cari usul atamalarıyla dil puanında minimum 50 puan şartı zaten mevcut üds/dengi kısmı boş olsa da genel şartlar kısmında muhakkak yazar.Hatta çoğu üniversite için 50'nin çok üstünde puanlar temel şart kabul ediliyor.

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    7
    Alıntı ewindy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cari usul atamalarıyla dil puanında minimum 50 puan şartı zaten mevcut üds/dengi kısmı boş olsa da genel şartlar kısmında muhakkak yazar.Hatta çoğu üniversite için 50'nin çok üstünde puanlar temel şart kabul ediliyor.
    Genel şartlarda da yazmıyordu hocam

    ]3-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

    şeklinde idi.

    50 şartı yönetmelikte mi yazıyor? Buna ulaşamadım

  5. #5
    ch.accepted
    Misafir
    Alıntı mentor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Genel şartlarda da yazmıyordu hocam

    ]3-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

    şeklinde idi.

    50 şartı yönetmelikte mi yazıyor? Buna ulaşamadım
    Merhaba sorunuzun cevabı için "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"te madde 6 ya bakabilirsiniz. En azından 50 şartı vardır yani. Ancak önlisans programlarına yapılan öğretim görevlisi atamalarında dil şartı yoktur sadece.

    Üniversitenin bu şartı baştan koyması gerekirdi. Sonradan fark edip koymaları da mazur görülmelidir zorunluluktan dolayı olduğu için. Bunun dışında herhangi bir ilan yayınlandıktan sonra şartları genişletilemez, daraltılamaz, kapsamı değiştirilemez ancak bu farklı bir durum.

    İşte o madde
    MADDE 6 – (1) Bu yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda genel olarak;
    a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
    b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
    şartı aranır.
    fallenangel, Cashmere ve mentor bunu beğendiler.

  6. #6
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    7
    Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim sayın hocam





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. YÖK'ün 'döner sermaye' yönetmeliğinde değişiklik
    Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 12-07-2014, 19:08
  2. Eğitim Bilgilerinde Değişiklik
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Cube
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 22-07-2013, 10:26
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj: 09-02-2013, 11:07
  4. Başvuru Sonrası Değişiklik Yapılır mı
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Powers
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 20-12-2012, 20:39
  5. öyp ek atmalarda sistemde değişiklik var mı?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan biyofizik
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 05-11-2011, 21:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git