reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6

ÖYP Dil Eğitiminde Eğitim Öğretim Ödeneği Alınıyor mu?

Araştırma Görevlisi Forumunda ÖYP Dil Eğitiminde Eğitim Öğretim Ödeneği Alınıyor mu? Konusunu İncelemektesiniz

Eğitim Öğretim Ödeneği Ek Madde 1 : (Ek: 24/11/1994 - 4048/4 md.; Değişik: 20/3/1997 - ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    70

    ÖYP Dil Eğitiminde Eğitim Öğretim Ödeneği Alınıyor mu?

    Eğitim Öğretim Ödeneği
    Ek Madde 1 : (Ek: 24/11/1994 - 4048/4 md.; Değişik: 20/3/1997 - KHK-570/6 md.)
    4.11.1981 tarih ve 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesi ve 39 uncu maddesinin ikinci fıkrası uyarınca yurtdışına gönderilenler ile anılan Kanunun 38 inci maddesine göre diğer kurum ve kuruluşlarda görevlendirilenlerden yüksek öğretim kurumlarındaki kadro görevini yapmayanlar hariç olmak üzere Yükseköğretim Kurumlarında görevli öğretim elemanlarına en yüksek Devlet memuru aylığı (ek gösterge dahil) brüt tutarının on ikide biri, her ay aylıklarla birlikte Eğitim Öğretim Ödeneği olarak ödenir. Bu ödenek damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz.


    Yukarıda eğitim öğretim ödeneğinin verilmediği durumlar belirtilmiş.Ben 6 aylık yabanacı dil eğitimindeyken eğitim öğretim ödeneği almadım.Dil eğitimine giderken 39. madde ile görevlendirildik ancak yurt içi göreviydi sonuçta.Fakülte sekreterine durumu belirttiğimde 3 aydan uzun süreli görevlendirmelerde eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneğinin verilmediğini söyledi.Ben de geliştirme ödeneğinin verilmediğini biliyorum ancak eğitim öğretim ödeneğinin verilmesi gerektiğini savunuyorum.Ayrıca dil eğitimindeyken bütün sınıf arkadaşlarım benden yaklaşık 60tl fazla maaş alıyordu,bunun da eğitim öğretim ödeneğinden kaynaklandığını düşünüyorum.

    Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

  2. #2
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    70

    Dil Kursunda Eğitim Öğretim Ödeneği

    Eğitim Öğretim Ödeneği
    Ek Madde 1 : (Ek: 24/11/1994 - 4048/4 md.; Değişik: 20/3/1997 - KHK-570/6 md.)
    4.11.1981 tarih ve 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesi ve 39 uncu maddesinin ikinci fıkrası uyarınca yurtdışına gönderilenler ile anılan Kanunun 38 inci maddesine göre diğer kurum ve kuruluşlarda görevlendirilenlerden yüksek öğretim kurumlarındaki kadro görevini yapmayanlar hariç olmak üzere Yükseköğretim Kurumlarında görevli öğretim elemanlarına en yüksek Devlet memuru aylığı (ek gösterge dahil) brüt tutarının on ikide biri, her ay aylıklarla birlikte Eğitim Öğretim Ödeneği olarak ödenir. Bu ödenek damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz.


    Yukarıda eğitim öğretim ödeneğinin verilmediği durumlar belirtilmiş.Ben 6 aylık yabanacı dil eğitimindeyken eğitim öğretim ödeneği almadım.Dil eğitimine giderken 39. madde ile görevlendirildik ancak yurt içi göreviydi sonuçta.Fakülte sekreterine durumu belirttiğimde 3 aydan uzun süreli görevlendirmelerde eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneğinin verilmediğini söyledi.Ben de geliştirme ödeneğinin verilmediğini biliyorum ancak eğitim öğretim ödeneğinin verilmesi gerektiğini savunuyorum.Ayrıca dil eğitimindeyken bütün sınıf arkadaşlarım benden yaklaşık 60tl fazla maaş alıyordu,bunun da eğitim öğretim ödeneğinden kaynaklandığını düşünüyorum.

    Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

  3. #3
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alınmıyor maalesef hiç birimiz almadık, fillen okulda bulunmadığımız için kesildi.
    Son düzenleyen Nazmi, 17-06-2013 saat 15:28.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  4. #4
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    70
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Alınmıyor maalesef hiç birimiz almadık, fillen okulda bulunmadığınzı için kesildi.
    Sevgili hocam ama 39. maddenin 2. fıkrası uyarınca yurtdışına gidenler faydalanamaz diyor gerekli kanun maddesi.Ayrıca ben 2080 tl alırken diğer arkadaslarım 2140 gibi bir rakam alıyordu.Bu fark nerden gelebilir ki başka.

    SEvgili hocam bir de geliştirme ödeneğinden bahsetmiyorum onu almıyoruz zaten.Belki gözünüzden kaçmıştır diye hatırlatmak istedim.

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Evet hocam eğitim-öğretim ödeneğinden bahsediyorum bizim zamanımızda 54 tl idi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #6
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Nerden
    Konya
    Mesaj
    76
    Göreve ilk başladığımızda eğitim-öğretim ödeneği alıyorduk. Dil eğitimi alırken ödeneğimiz kesildi; fakat görev yerlerimize geri dönüp çalışmamıza rağmen bu ay ödenek yine bordroda gözükmüyor. Herhangi bir yere başvuru yapmamız mı gerekiyordu?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlisi Alımında Hangi Ales Puanı Dikkate Alınıyor?
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan denizk
    Cevap: 66
    Son Mesaj: 29-09-2017, 09:56
  2. Cevap: 0
    Son Mesaj: 15-12-2011, 16:29
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj: 15-12-2011, 16:28
  4. öğretim görevlileri artık sadece öyp ile mi alınıyor
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan selimekaya
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 12-10-2011, 10:29

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git