reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Bağkurluyken , Cari Alımla Atanmak

Araştırma Görevlisi Forumunda Bağkurluyken , Cari Alımla Atanmak Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar bır unıversıtede 33a araştırma gorevlısı olarak atandım ancak oncesınde ailemin adıma yuruttugu tıcarı falıyetler ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    14

    Bağkurluyken , Cari Alımla Atanmak

    Merhabalar bır unıversıtede 33a araştırma gorevlısı olarak atandım ancak oncesınde ailemin adıma yuruttugu tıcarı falıyetler vardı , cok ani oldu unıversıteden de yeterınce bılgı alamadım , acaba arastırma gorevlısı olduktan sonra tıcarı falıyetler devam eder mı ?

  2. #2
    argor
    Misafir
    devam edemez diye biliyorum forumdan takip ettiğim kadarıyla.

  3. #3
    financier
    Misafir
    Alıntı kardelen7535 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar bır unıversıtede 33a araştırma gorevlısı olarak atandım ancak oncesınde ailemin adıma yuruttugu tıcarı falıyetler vardı , cok ani oldu unıversıteden de yeterınce bılgı alamadım , acaba arastırma gorevlısı olduktan sonra tıcarı falıyetler devam eder mı ?
    Araştırma Görevlisi ve Diğer kamu görevlilerinin herhangi bir ticaret odasına kayıtlı bulunarak ticari faaliyette bulunması yasaktır... Arş.Gör olunca bağkur sona erer Emekli Sandığı kaydınız başlar....

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    506
    657 nolu kanunun ilgili maddesince şöyle diyor. Başka bir yakınınızın üzerine devredin.

    Madde 28 - (Değişik madde: 30/05/1974 - KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/05/1975-1897/1 md.)

    Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 08/08/2011-650 s.K.H.K./38. md.) Memurlar, meslekî faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir işyerinde veya vakıf üniversitelerinde çalışamaz.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Farklı Bölümden ÖYP İle Atanmak
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan özgürlük
    Cevap: 37
    Son Mesaj: 04-12-2014, 09:52
  2. ÖYP'den Atanmak Mı Cari Usulle Normal Alımlarla Atanmak Mı Daha İyi?
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan La1end
    Cevap: 87
    Son Mesaj: 03-09-2014, 19:07
  3. ÖYP'ye Hazırlık Sınıfında Atanmak
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan oooo
    Cevap: 11
    Son Mesaj: 28-12-2013, 15:44
  4. ÖYP ile Atanmak Hakkında
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan selln
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 03-12-2012, 11:36
  5. Cari Alımla Yerleştikten Sonra ÖYP'de Puan Kesilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan metinmat
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 24-09-2012, 16:33

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git