reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Lisede Hazırlık Saydırma Dilekçesi

Araştırma Görevlisi Forumunda Lisede Hazırlık Saydırma Dilekçesi Konusunu İncelemektesiniz

"657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36 ncı maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı ...


  1. #1
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    668

    Lisede Hazırlık Saydırma Dilekçesi

    "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36 ncı maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı fıkrasının (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.

    gibi bisey var nette memurlar.com dan alinditidir

    ????????..GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    ????????..DAİRE BAŞKANLIĞINA
    ????????..ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE
    ????????..OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE

    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı fıkrasının (b) bendinde "Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.

    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 fıkranın 6 maddesinin (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.

    Tarih imza
    ADI SOYADI

    ADRES:


    dahada afillisini buldum

  2. #2
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı globalerol Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36 ncı maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı fıkrasının (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.

    gibi bisey var nette memurlar.com dan alinditidir
    Lisede hazırlık okudum. Gereğinin yapılmasını arz ederim yazılırsa personel daire gerekli işlemleri yapar.
    Kasmaya gerek yok

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2013
    Mesaj
    16
    Alıntı globalerol Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36 ncı maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı fıkrasının (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.

    gibi bisey var nette memurlar.com dan alinditidir

    ????????..GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    ????????..DAİRE BAŞKANLIĞINA
    ????????..ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE
    ????????..OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE

    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 ncı fıkrasının (b) bendinde "Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.

    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 fıkranın 6 maddesinin (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.

    Tarih imza
    ADI SOYADI

    ADRES:


    dahada afillisini buldum
    2914 sayılı kanunun 3. maddesinin sonunu okuduğumuzda bahsettiğiniz bu ''ortak hükümlerin'' (lisede hazırlık okumak bunlardan birisi) araştırma görevlileri için geçerli olmadığını anlıyoruz. 2914 sayılı yükseköğretim personel kanunu yine 3. madde sonunda bu ortak hükümler hariç Öğretim görevlileri, okutmanlar ve öğretim yardımcılarına (araştırma görevlileri ile uzman, çevirici ve eğitim - öğretim planlamacıları) 2 derece verilmesi söylemekte. Yani bu uygulama ile lisede hazırlık okudu diye kademe alan çalışanlar ve veren kurumlar aslında kanunun dışına çıkmaktalar...

  4. #4
    Akademik Forum
    Misafir

    hazırlık sınıfı okuduğunu belgelemek ve haklar

    Merhabalar,
    Bu konuda sormak istediğim bir şey var.
    Hazırlık okuduğumuzu belgelediğimizde göreve başlangıç tarihinden o güne kadar olan geçmişe dönük maddi haklarımızı da alabiliyor muyuz? Bir kademe ile maaş ve döner ermaye ödemesi farkını kastedediyorum.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. İstifa Dilekçesi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan de la cuesta
    Cevap: 18
    Son Mesaj: 06-05-2016, 09:48
  2. yüksek lisans yatay geçiş şartları ve ders saydırma
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan aeales
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 30-01-2014, 15:53
  3. İki Yüksek Lisansda Ders Saydırma
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan zıkkım
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 04-02-2013, 11:56
  4. Cari Usul Atama Dilekçesi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ahmet_88
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 10-10-2012, 20:41
  5. Anabilim değişikliği dilekçesi
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan tcrthkk
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 14-05-2012, 15:28

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git