reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 16
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

50/d Doktora Görevlendirme

Araştırma Görevlisi Forumunda 50/d Doktora Görevlendirme Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, 50d'li araştırma görevlisiyim. yüksek lisans 4. dönemdeyim ve tezim bitmek üzere. bizde doktora programı ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    5

    50/d Doktora Görevlendirme

    Merhabalar,
    50d'li araştırma görevlisiyim. yüksek lisans 4. dönemdeyim ve tezim bitmek üzere. bizde doktora programı mevcut değil. bu sebeple hocam görevlendirmeden bahsetmekte. ancak şöyle bir sıkıntı var: araştırdığım kadarıyla 50d de doktora görevlendirmesi olmuyor. fakat hocam git-gel yapmak koşuluyla 2 gün doktora yapılacak olan ünv'de 3 gün de şu an kadromun bulunduğu (doktora prog. olmayan) ünv'de çalışabileceğimi düşünüyor. Enstitüler bu tip bir duruma onay veriyor mu? ya da doktora programı yoksa kadromu kaybetmeden doktoraya devam etme imkanım nasıl olabilir. bilgisi olan bana yardımcı olursa çok mutlu olurum çünkü cidden kafam felaket karıştı forumları okudukça..
    şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olacak olan herkese..

  2. #2
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    10-2012
    Mesaj
    7
    Merhaba,
    Konuyla ilgili bir soruda ben sormak istiyorum. Üniversite beni senet karşılığı 35. madde ile başka bir üniversiteye gönderdiğinde, senet olduğu için mecburi hizmet yüklenmesi oluyor. eğer mecburi hizmetimin olduğu üniversite bana daha sonradan mecburi hizmetten muafsın deyip senetlerimi verirse, daha sonraki yıllarda neye göre senetleri geri verdiler diye bana kamu davası açılabilir mi? Teşekkür ederim

  3. #3
    KaRaKaLp
    Misafir
    Alıntı obareyyy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,
    50d'li araştırma görevlisiyim. yüksek lisans 4. dönemdeyim ve tezim bitmek üzere. bizde doktora programı mevcut değil. bu sebeple hocam görevlendirmeden bahsetmekte. ancak şöyle bir sıkıntı var: araştırdığım kadarıyla 50d de doktora görevlendirmesi olmuyor. fakat hocam git-gel yapmak koşuluyla 2 gün doktora yapılacak olan ünv'de 3 gün de şu an kadromun bulunduğu (doktora prog. olmayan) ünv'de çalışabileceğimi düşünüyor. Enstitüler bu tip bir duruma onay veriyor mu? ya da doktora programı yoksa kadromu kaybetmeden doktoraya devam etme imkanım nasıl olabilir. bilgisi olan bana yardımcı olursa çok mutlu olurum çünkü cidden kafam felaket karıştı forumları okudukça..
    şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olacak olan herkese..

    Enstitüler genelde bu durum için sıkıntı çıkarmıyor. Bizim bölümde de doktora için iki gün başka üniversiteye gelip giden arkadaşım var. Konu tamamen bölüm idarecilerinin insiyatifine kalmış. Herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Eğer hocanız ve yönetim onay veriyorsa bence içiniz rahat olsun.

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    5
    Alıntı KaRaKaLp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Enstitüler genelde bu durum için sıkıntı çıkarmıyor. Bizim bölümde de doktora için iki gün başka üniversiteye gelip giden arkadaşım var. Konu tamamen bölüm idarecilerinin insiyatifine kalmış. Herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Eğer hocanız ve yönetim onay veriyorsa bence içiniz rahat olsun.
    Aslında somut örnek sunabilmek için sizlerden destek almak istedim. Hocam onay veriyor haliyle ancak yöntemi biz de kestiremiyoruz şu anda. böyle bir uygulama yapılıyorsa yönetime bu uygulamayı sunup onay istemeyi planladık.
    Bu işleyiş nasıl oluyor bilginiz var mı? yani doktora programı olan üniversiteye doktora için ales üds vs başvuru yapıp, kabul alıp daha sonra kendi üniversiteme "ben ...'da doktoraya kabul edildim ama bizim üniversitemizde araştırma görevlisi olmaya devam etmek istiyorum ancak 2 gün oraya gidip derslerimi alacağım" mı dememiz gerekiyor?

  5. #5
    KaRaKaLp
    Misafir
    Alıntı obareyyy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aslında somut örnek sunabilmek için sizlerden destek almak istedim. Hocam onay veriyor haliyle ancak yöntemi biz de kestiremiyoruz şu anda. böyle bir uygulama yapılıyorsa yönetime bu uygulamayı sunup onay istemeyi planladık.
    Bu işleyiş nasıl oluyor bilginiz var mı? yani doktora programı olan üniversiteye doktora için ales üds vs başvuru yapıp, kabul alıp daha sonra kendi üniversiteme "ben ...'da doktoraya kabul edildim ama bizim üniversitemizde araştırma görevlisi olmaya devam etmek istiyorum ancak 2 gün oraya gidip derslerimi alacağım" mı dememiz gerekiyor?
    Aynen böyle oluyormuş. Şimdi konuştum kendisiyle. Eğer yönetim 2 gün doktora derslerine gitmene tamam diyorsa sorun olmuyor. Yasal durumla ilgili bilgim yok. Herhangi bir işlem, kağıt, evrak lazım oluyor mu onu bilmiyorum. Çok detaya girmedi. Ama sanmıyorum ki olsun. Özetle yönetimde bitiyor iş.

  6. #6
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    5
    Alıntı KaRaKaLp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynen böyle oluyormuş. Şimdi konuştum kendisiyle. Eğer yönetim 2 gün doktora derslerine gitmene tamam diyorsa sorun olmuyor. Yasal durumla ilgili bilgim yok. Herhangi bir işlem, kağıt, evrak lazım oluyor mu onu bilmiyorum. Çok detaya girmedi. Ama sanmıyorum ki olsun. Özetle yönetimde bitiyor iş.
    Çok teşekkür ederim.. İyi çalışmalar.

  7. #7
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    10-2012
    Mesaj
    7
    Merhaba,
    Konuyla ilgili bir soruda ben sormak istiyorum. Üniversite beni senet karşılığı 35. madde ile başka bir üniversiteye gönderdiğinde, senet olduğu için mecburi hizmet yüklenmesi oluyor. eğer mecburi hizmetimin olduğu üniversite bana daha sonradan mecburi hizmetten muafsın deyip senetlerimi verirse, daha sonraki yıllarda neye göre senetleri geri verdiler diye bana kamu davası açılabilir mi? Ya da doktora bitmeden mecburi hizmetten muafsın denilebilinir mi? Teşekkür ederim

  8. #8
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    647
    arkadaşlar,
    50/Dliler 35le başka bi yere gönderilirlerse 33/A'ya geçiriliyorlar. birkaç yıldır uygulamada olan, fakat ortalığa pek yayılmayan bi kararla, 50/Dliler enstitü-dekanlık-rektörlük arasında süren yazışmalarla 33/A'ya geçebiliyorlar. nette biraz ararsanız pdf formatlı bi karar var, onu bulursanız, işinize yarayabilir. ama dediğim gibi, çok bilinen bi uygulama değil bu, eğer bu teklifle bölüme gidecekseniz iyi hazırlanıp gidin; nette emsal dilekçeler filan da sanırım var.

  9. #9
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    15
    Alıntı kaamos Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar,
    50/Dliler 35le başka bi yere gönderilirlerse 33/A'ya geçiriliyorlar. birkaç yıldır uygulamada olan, fakat ortalığa pek yayılmayan bi kararla, 50/Dliler enstitü-dekanlık-rektörlük arasında süren yazışmalarla 33/A'ya geçebiliyorlar. nette biraz ararsanız pdf formatlı bi karar var, onu bulursanız, işinize yarayabilir. ama dediğim gibi, çok bilinen bi uygulama değil bu, eğer bu teklifle bölüme gidecekseniz iyi hazırlanıp gidin; nette emsal dilekçeler filan da sanırım var.
    Peki 50/d kadroluların çalıştıkları üniversitede doktora olmasına rağmen başka bir üniversitede doktora yapmak istemeleri durumunda da 35. maddeyle görevlendirilmeleri söz konusu olabiliyor mu? Belirttiğiniz bu durum o zaman da geçerli olabilir mi? Teşekkürler şimdiden...

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    50/d kadrosu hiç bir şekilde 35. madde ile görevlendirilmez. Çünkü orda ihtiyaç olduğu için alınır, doktora sonrası ilişiği kesileceği için neden başka yere göndersinler. Şu an için sadece 33/a 35. madde ile yetiştirilme amacı ile başka üni.de görevlendirilir.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35.madde ile görevlendirme
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan ejder
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 11-05-2016, 18:39
  2. Atandığın Anabilim Dalı Dışında Başka Bir Alanda Doktora Yapmak ve Görevlendirme
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan akalabak321
    Cevap: 32
    Son Mesaj: 24-12-2015, 22:01
  3. Görevlendirme İşlemleri
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kivernitis
    Cevap: 116
    Son Mesaj: 27-02-2015, 17:29
  4. doktora-dil kursu-bilimsel çalışma için görevlendirme...
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan grkn_mys
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 30-01-2012, 20:02
  5. ÖYP - Kazanılan bölüm ile doktora yapılan bölüm farklı ise görevlendirme olurmu?
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan yaman
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 17-08-2011, 14:53

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git