reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

Yüksek Lisans Şartı Aramayan İlanların Özellikleri

Araştırma Görevlisi Forumunda Yüksek Lisans Şartı Aramayan İlanların Özellikleri Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba arkadaşlar; Öncelikle sitemizin yeni arayüzü hayırlı olsun; daha açık ve bilgilendirici hale gelmiş. Yüksek ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    05-2012
    Mesaj
    9

    Yüksek Lisans Şartı Aramayan İlanların Özellikleri

    Merhaba arkadaşlar;
    Öncelikle sitemizin yeni arayüzü hayırlı olsun; daha açık ve bilgilendirici hale gelmiş.

    Yüksek lisans şartı aramayan araştırma görevlisi ilanına başvurup kazandım, ve göreve başlayalı yaklaşık üç hafta oldu.
    Söylediğim gibi ilanda yüksek lisanş yapmış olma şartı diye bir ibare yoktu ve personel işlerindeki görevliler, kadromun 33/a olduğunu
    söylediler.

    Daha önce çalıştığım işte yüksek lisans izni alamadığımdan, ilan çıkmadan önceki yüksek lisans ilanlarına başvuru yapamamıştım. Üniversitelerle konuştuğum kadarıyla şu anda gelecek seneye kadar yüksek lisans ilanlarının çıkması da muhtemel görünmüyor.

    1-Ne kadar zaman içerisinde yüksek lisansa başlamam gerekiyor?
    2- Özel üniversitelerden alacağım yüksek lisans eğitimi ve nihayetindeki diploma, devlet üniversitesi tarafından kabul görür mü?
    3- Kazandığım ve atandığım alan dışında bir alanda yüksek lisans yapabilir miyim?

    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim,
    Saygılar,

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Orda araştırma görevlisi olduğunuz için eğer lisansüstü programınız varsa otomatikman kayıt etmeleri lazım bu dönem olmazsa ara dönemde alırlar kaydı veya bahardaki ilanlarına başvurursunuz ama lisansüstü programınız yoksa 35. madde ile başka bir devlet üniversitesine gidersiniz kendini zkazanırsınız veya sınavsız olarak geçebilirsiniz bunun için dekanlığınız başvuru yapar detaylı bilgi için, Yükseköğretim Kurulu - Belge 1 Yurtiçi Görevlendirmeler
    Vakıf üniversitesi olmaz çünkü artık kamu görevlisisiniz aynı anda hem lisansüstü eğitim alıcak hem de aynı yerde hizmet vericeksiniz. Bölüm dışı %99 olmaz ama bölümünüze bağlı onlar başka alanda ders almanızı istemez çünkü atandığınız alanda ders vericeksiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    05-2012
    Mesaj
    9
    Nazmi Hocam cevabınız, ilginiz için teşekkür ederim.
    Uzun zamandır siteye giremiyordum, bu esnada bölümümün olduğu üniversitelerle iletişime geçtim, çoğu bahar döneminde açmayacağını söyledi. Fakat özel bir üniversiteyle iletişime geçtim ve yüksek lisans programını bahar döneminde de açacaklarını söylediler. Kendi okulum 35. madde ile geçici görevlendirmeden ziyade haftanın iki günü izin verme yolunu izliyor; yüksek lisans programı açılacak özel üniversiteyle uzaklık problemimiz de yok; zaten dersler de hafta içi üç gün akşam, bir gün gündüz yapılıyormuş, yani izin konusunda bir problem yok;
    Fakat Araştırma görevlisi kadrosundayken, Özel üniversitede yapılan yüksek lisansın kabul edilmemesi gibi bir durum var mıdır, yani ille de Devlet üniversitesinde yapılacak diye bir şart var mı? Bahar döneminde sözkonusu Özel Üniversitede başvurumu yapıp başlamayı düşünüyorum, fakat yasal dayanağı olsun istiyorum, ilerde bir sıkıntı çıkmasın)
    Bununla ilgili olarak YÖK personel yönetmeliğini inceledim fakat bu konuya dair bilgi bulamadım; bu konuda bilgilendirebilir misiniz, ilgili Yönetmelik, mevzuat var mıdır? )
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim,
    Saygılarımla

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    hocam ÖYP ile sadece devlet üniversitelerinde eğitim alabiliyorsunuz. 35. madde zorunlu olduğu için devlet şart. Yoksa 2 dönem içinde ilişiğiniz kesilir. Vakıf üni.lerine 35. madde ile gidemezsiniz kamu kurumu olmadığı için.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    48
    cari usulle araştırma görevlisi olmak için dil şartı var mı? varsa 40 mı 50 mi? yada üniversiteden üniversiteye değişir mi bu dil barajı? cevaplarsanız çok sevinirim. acil.. teşekkürler..

    - - - Güncellendi - - -

    cari usulle araştırma görevlisi olmak için dil şartı var mı? varsa 40 mı 50 mi? yada üniversiteden üniversiteye değişir mi bu dil barajı? cevaplarsanız çok sevinirim. acil.. teşekkürler..

  6. #6
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    05-2011
    Nerden
    Ankara, Turkey, Turkey
    Mesaj
    6.376
    Elbette vardır. Dil şartı olmayan tek alım ÖYP'dir. O da bellir sürede önce 50, sonra da 65 lik skoru yakalamanızı bekler. EN az dil için istenen puanda 50'dir. Odtü ve boğaziçi gibi yabancı dille eğitim yapanlar 85 bile isteyebilmektedirler.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    48
    Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Elbette vardır. Dil şartı olmayan tek alım ÖYP'dir. O da bellir sürede önce 50, sonra da 65 lik skoru yakalamanızı bekler. EN az dil için istenen puanda 50'dir. Odtü ve boğaziçi gibi yabancı dille eğitim yapanlar 85 bile isteyebilmektedirler.
    çok teşekkür ederim hocam, peki okutman için?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Yüksek Lisans Mezuniyeti ve Tecrübe Şartı
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan aayhan
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 16-09-2012, 15:03
  2. Yüksek lisans bitirme şartı aranıyor mu?
    ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ayserUT
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 15-02-2012, 15:10
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj: 05-01-2011, 11:07
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj: 05-01-2011, 11:05

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git