reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

35. Madde ile ilgili durumum hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Araştırma Görevlisi Forumunda 35. Madde ile ilgili durumum hakkında yardımcı olabilir misiniz? Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba arkadaşlar. Cari usülden 33a ile Alparslan Üniversitesi'ne (Muş) arş. gör. kadrom çıktı. Ancak ben ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    144

    Exclamation 35. Madde ile ilgili durumum hakkında yardımcı olabilir misiniz?

    Merhaba arkadaşlar.

    Cari usülden 33a ile Alparslan Üniversitesi'ne (Muş) arş. gör. kadrom çıktı. Ancak ben Sakarya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktayım. Halihazırda 1 sene geçirdim ve 2 tane dersim olduğu için hala ders döneminde görünüyorum. Normalde tezde olmam gerekiyor. Bu kalan 2 dersimi ilk dönem verince ikinci dönem teze geçmiş oluyorum.

    Şimdi durumum bu şekilde. 35. madde ile görevlendirilmek istesem, bana derslerim bitene kadar mı, yoksa yüksek lisansım bitene kadar mı izin verirler? Yoksa 1 yıl izin verip, 1 sene bittiğindeki duruma göre tekrar 35. madde ile ilgili başvuru mu yapmam gerekir?

    Doktora için de Sakarya veya İstanbul'da bir üniversite düşünüyorum. Bu durumda doktoranın tamamına mı 35. madde ile görevlendirme yazarlar, yoksa ders dönemi bitene kadar mı?

    Bir de batıdyken Muş'taki bir arş. gör. kadar mı maaş alırım yoksa batıdaki kadar mı?

    Ben elimden geldiğince zorunlu hizmet süresini kısa tutmak istiyorum. Prosedürler, kanunlar vs. çok kafam karışık. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    insan iyiliğin kölesidir. YLSY.com.tr @ylsycomtr

  2. #2
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı sametweb Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar.

    Cari usülden 33a ile Alparslan Üniversitesi'ne (Muş) arş. gör. kadrom çıktı. Ancak ben Sakarya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktayım. Halihazırda 1 sene geçirdim ve 2 tane dersim olduğu için hala ders döneminde görünüyorum. Normalde tezde olmam gerekiyor. Bu kalan 2 dersimi ilk dönem verince ikinci dönem teze geçmiş oluyorum.

    Şimdi durumum bu şekilde. 35. madde ile görevlendirilmek istesem, bana derslerim bitene kadar mı, yoksa yüksek lisansım bitene kadar mı izin verirler? Yoksa 1 yıl izin verip, 1 sene bittiğindeki duruma göre tekrar 35. madde ile ilgili başvuru mu yapmam gerekir?

    Doktora için de Sakarya veya İstanbul'da bir üniversite düşünüyorum. Bu durumda doktoranın tamamına mı 35. madde ile görevlendirme yazarlar, yoksa ders dönemi bitene kadar mı?

    Bir de batıdyken Muş'taki bir arş. gör. kadar mı maaş alırım yoksa batıdaki kadar mı?

    Ben elimden geldiğince zorunlu hizmet süresini kısa tutmak istiyorum. Prosedürler, kanunlar vs. çok kafam karışık. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Görevlendirme aldığınız takdirde görevlendirme alınan okulun maaşını alırsınız. Yani geliştirme ödeneğiniz olmayacak. Zorunlu hizmet dönemini kısa tutmak istiyorsanız eğer tez zamanlarını Muşta geçirmeniz lazım, ders dönemleri için görevlendirme almalısınız.

    Normalde görevlendirme alınca eğitimin sonuna kadar oluyor. Eğer danışman hocanız izin verirse tez döneminde kadronuzun olduğu okula dönebiliyorsunuz.

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    144
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam.
    insan iyiliğin kölesidir. YLSY.com.tr @ylsycomtr

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    14
    Alıntı Mr December Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Normalde görevlendirme alınca eğitimin sonuna kadar oluyor. Eğer danışman hocanız izin verirse tez döneminde kadronuzun olduğu okula dönebiliyorsunuz.
    Hocam kadromun bulunduğu üniversitedeki hoca derslerim bitene dek 35. ile görevlendirip sonrasında bölümdeki iş durumuna göre geri çağırmak istiyor. Tez için deneyler vb bitince döner tezi burda yazıyorsın diyor. Hoca yurt dışından yeni geldiği ve yeni yar doç olduğu için bu tarz şeyleri pek bilmiyor.Kendisinin dediği şekilde bir görevlendirme yapılabilinir mi 35. madde ile ? Yada alternatif olarak nasıl bir yol izlenmelidir? Dekan ve bölüm başkanım elinden geldiğince yardımcı oluyor. Bu konudaki tek çekince danışman hocanın çıkartacağı sorunlardır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Kamuda Çalışmamış Doktorasını Bitirmiş Biri Yardımcı Doçent Olabilir mi?
    Öğretim Üyesi forum içinde, yazan yorgunsavaşçı
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 03-01-2014, 20:03
  2. Yüksek Lisans Durumum ve ÖYP Hakkında Birkaç Soru
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Cyber
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 05-02-2012, 18:23
  3. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan egeiletişim
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 07-04-2011, 13:46

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git