reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

normal araştırma görevliliğinde "görevlendirme"

Araştırma Görevlisi Forumunda normal araştırma görevliliğinde "görevlendirme" Konusunu İncelemektesiniz

merhaba arkdaşlar, benim öğrenmek istediğim konu şu; bir üniversiteye öyp dışında normal alım yolu ile ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    7

    normal araştırma görevliliğinde "görevlendirme"

    merhaba arkdaşlar,
    benim öğrenmek istediğim konu şu; bir üniversiteye öyp dışında normal alım yolu ile araştırma görevlisi olarak atandığımızda daha önceden doktoraya başladığımız başka bir üniversiteye görevlendirme ile gicedek olursak bunun için doktora bitimine dair bir mecburi hizmet senedi imzalıyor muyuz? görevlendirmenin resmi boyutu nedir?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı efsunidemen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhaba arkdaşlar,
    benim öğrenmek istediğim konu şu; bir üniversiteye öyp dışında normal alım yolu ile araştırma görevlisi olarak atandığımızda daha önceden doktoraya başladığımız başka bir üniversiteye görevlendirme ile gicedek olursak bunun için doktora bitimine dair bir mecburi hizmet senedi imzalıyor muyuz? görevlendirmenin resmi boyutu nedir?
    Normal araştırma görevlisi olarak sizi aldılarsa zaten orda doktora vs. vardır oraya yatay geçiş ile alırlar.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    01-2011
    Mesaj
    227
    35.madde ile görevlendirme ile giderseniz doktora sonrası üniversitenize dönmeniz gerekiyor diye biliyorum.

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    7
    cevaplar için teşekkür ederim..ama nazmi hocam biraz daha açarak söyleyeyim; başvurmayı düşündüğüm yerde benim alanımda doktora programı yok,yüksek lisans mezunu olma şartı ile başvuru yapacağım..ama hali hazırda da ankara da doktora öğrencisiyim..bildiğim kadarıyla gidiş geliş olmasın diye asistanlara görevlendirme yapılıyor..eğer kabul edilirsem, 35. madde ile görevlendirilme dışında başka bir resmi işlem olmayacaksa bu dönüşteki mecburi hizmet doktorayı bitirdiğim süre kadarınca mı olur? yani ben şimdi tez dönemine başlayacğım, tez aratırmamı 2 yılda tamamlayacak olursam dönüşteki mecburi hizmetim 2 yıl mı olacak acaba? daha fazla tutabilirler mi?

  5. #5
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    01-2011
    Mesaj
    227
    yurtiçi görevlendirmelerde oran 1e 1 dir. doktoranız için kac yıl gıdersenız donukten sonra o kadar yıl zorunlu hızmetınız olur. ondan sonra ıstersenız aynı unıversıtede devam edebılırsınız, istemessenız uygun bır yrd doc kadrosu bulup baska bı unıve gecebılırsınız.

  6. #6
    Akademik Forum
    Misafir

    m

    merhaba suan arastırma görevlisi olaraka çalışıyorum bir üniversitede baska üniversiteye tayin isteme hakkım varmıdır

  7. #7
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    03-2016
    Mesaj
    83
    Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhaba suan arastırma görevlisi olaraka çalışıyorum bir üniversitede baska üniversiteye tayin isteme hakkım varmıdır
    hayır tayin hakkınız yoktur





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. İlanlardaki "ve", "veya", ".(nokta)" terimlerinin açığa kavuşturulması
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan akademikemre
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 22-07-2012, 15:05
  2. Cevap: 4
    Son Mesaj: 14-05-2012, 14:27
  3. Cevap: 10
    Son Mesaj: 19-08-2011, 16:21
  4. İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ "Enerji Sistemleri" veya "İşaret İşleme" alanından en az yüksek lisans mezunu olmak
    Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 24-04-2011, 15:30
  5. Cevap: 0
    Son Mesaj: 24-02-2011, 15:14

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git