reklam
Akademik Personel | 27 Şubat 2017, Pazartesi

Yüksek Lisans Yapan Öğretmene, İlave Hizmet Puanı

Yüksek Lisans Yapan Öğretmene, İlave Hizmet Puanı
       

Milli Eğitim Bakanlığı, atama ve yer değiştirme taslağında yüksek lisans yapan öğretmenler için önemli bir hükme yer verdi.

MEB, 3 Ağustos 2013 tarihinde, yüksek lisans ve doktoradan dolayı nakle imkan tanıyan öğrenim özrünü kaldırmıştı. Tıklayınız.

Ancak Bakanlık 1 yıl sonra öğrenim özründen nakil hakkını geri getirmemekle birlikte, yüksek lisans ve doktora yapanlar için önemli hak getirdi.

Taslak yönetmeliğin 28. maddesinin 4. fıkrasında yer alan hüküm şu şekildedir:

“Bir defaya mahsus olmak ve lisansüstü eğitimlerden yalnızca en yüksek öngörülen puan dikkate alınmak üzere doktora öğrenimini tamamlayanların hizmet puanlarına 90, tezli yüksek lisans öğrenimini tamamlayanların hizmet puanlarına 44, tezsiz yüksek lisans öğrenimini tamamlayanların hizmet puanlarına 36 puan eklenir.”

Bu hükme göre,

1- MEB yüksek lisans ve doktora yapanların hizmet puanlarına, ilave puan ekleyecektir.

2- İlave hizmet puanı, öğrenim görenlere değil tamamlayanlara verilecektir.

Kaynak: Memurlar.net

 

       

Yorumlar

 1. Yok dedi ki:

  Bu uygulama yasalaştı mi bugün geçerli midir?

 2. formasyonlu dedi ki:

  formasyon tezsiz yüksek lisansı programından yıllar önce çıkarılmıştır. şu an için sertifika programı olarak düzenlenmektedir. yani bu hükümle ilgili bir getirisi yoktur

 3. kayıpp dedi ki:

  KONUYLA İLGİLİ GÜNCEL BİR SORU

  P.FORMASYON eğitinmi tezsiz yl yerine geçebilmekte midir? geçiyorsa şimdi bir de tezli yl yapmaktayım aslında bu iki programda devam etmekte ancak ikisinin de normal süresinde bittiğini varsayarsak bu iki programın ikisi için ayrı ayrı puan alınabiliyor mu yani tezsiz :36+tezli :44 =80 puan oluyor mu??

Yorum Yaz