reklam
Akademik Personel | 20 Ocak 2017, Cuma

YÖK, Yurt Dışındaki Edebiyat Bölümlerine Akademisyen Görevlendirecek

21 Haziran 2016
YÖK, Yurt Dışındaki Edebiyat Bölümlerine Akademisyen Görevlendirecek
       

Türkoloji Projesi kapsamında, yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı ile Türkoloji bölümlerinde öğretim elemanı görevlendirilecek.

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) internet sitesinde, Türkoloji Projesi kapsamında öğretim elemanı görevlendirmesine ilişkin duyuru yayımlandı.

Buna göre, Yunus Emre Enstitüsü ile YÖK’ün yürüttüğü proje kapsamında, Türkiye’de Türkçe Öğretimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Türkoloji Bölümlerinde görev yapan, gerekli başvuru şartlarını taşıyan öğretim elemanları, 2016-2017 öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkoloji Bölümlerinde görevlendirilecek.

Bu kapsamda, görev almak isteyen öğretim elemanlarının ilgili belgeleri sıkıştırılmış dosya halinde 27 Haziran 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar basvuru@yee.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Anadolu Ajansı
       

Yorumlar

  1. Ali Osman Avan dedi ki:

    Merhaba,

    Strasbourg üniversitesi, Türkoloji lisans ve Master bölümünden mezun oldum. Bundan 1 ay önce Strasbourg akademisine gönderdiğim hali hazırdaki başvuru belgelerimi dosya formatında Yukarıdaki mail adresinize gönderiyorum.

Yorum Yaz