Akademik Personel | 26 Mart 2017, Pazar

YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerde FETÖ Üyesi Tek Bir Akademisyen Kalmayacak

18 Temmuz 2016
YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerde FETÖ Üyesi Tek Bir Akademisyen Kalmayacak
       

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, “Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmayacak. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin.” dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, rektörlere, “Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin” çağrısında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Saraç, FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleriyle yaptığı toplantının ardından basına kapalı da görüşme gerçekleştirdi.

Saraç, görüşmede rektörlere, Paralel Devlet Yapılanması’na ilişkin yükseköğretim kurumlarında şimdiye kadar alınan önlemlerin ve kararların masaya yatırılacağını, akademik camianın bu yapıdan tamamen temizlenmesi için atılacak yeni adımların etraflıca görüşüleceğini söyledi.

Rektörlere, bugüne kadar yapılan çalışmaların taviz verilmeden devam ettirilmesi uyarısında bulunan Saraç, üniversitelerde örgütün nefes almasını dahi istemediğini, kimsenin bu mücadelede gevşek davranmaması gerektiğini iletti.

Prof. Dr. Saraç, rektörlere şu ifadeleri kullandı:

“Eğer herhangi bir şüphelendiğiniz bir akademisyen varsa YÖK olarak gereğini yaparım. Ben sizlere güveniyorum ama içimizde bu mücadeleyi gevşek tutan olursa gereğini yaparım. Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin. Üniversitelerde öğretim üyesi kimliğiyle ‘üniversite imamı, üniversite abisi’ rolleriyle bazı rektörlere talimat verildiği iddiaları var. Bu iddialar kabul edilemez. Bu hususu tespit ettiğimde gereğini yaparım.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

       

Yorumlar

1 2
 1. Cem dedi ki:

  Bence YÖK üyelerine de bakın Sayın Başkanım … Şüphelendiklerim var…Çünkü FETÖcüler çok destekliyorlardı onu… Üstelik bu kişi Cumhurbaşkanı tarafından atandı ve medyatik oldu……Umarım öyle değildir…….bu hainler heryere sızmış artık paranoyak olduk halkça…

 2. HAKSIZ YERE AÇIĞA ALINDIĞIMI ALLAH BİLİYOR dedi ki:

  SAYIN YÖK BAŞKANIM, REKTÖR HOCA DİYOR Kİ, BİR ŞEY BULAMADIK. AMA GENE DE YÖK KARAR VERSİN, BEN DOSYAYI YOLLARIM.

  BÖYLE BİR DURUMDA SİZ DE, DOSYAYI İNCELEMEDEN “REKTÖR YOLLAMIŞ” DİYE ATARSANIZ, BU AĞIR BİR VEBAL OLUR. EMİN SARAÇ HOCAMIN BÜTÜN SEVAPLARI HEBA OLUR SONRA DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

  SÜREÇ NASIL İŞLETİLECEK? SAĞLIKLI OLMASI İÇİN NASIL TEDBİR ALIYORSUNUZ? LÜTFEN AÇIKLAYINIZ.

  TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

 3. Emre dedi ki:

  Aynen,kesinlikle önce Sayın Cumhurbaşkanımızdan önce atanmış olan mevcut rektörlerin araştırılması lazım

 4. uğurgs dedi ki:

  sayın saraca ulaştırılan bir çok dosya var bir çok üniversitede kendi zihniyetinde olmayanlara yapılan mobigler bu mobigleri yapan yönetici akademisynelerde fetocu..kendisine yollanan dosyaları ne yapıyor incelemeden tekrar sikayet edilen rektöre iade ediyorsunuz..sonuc suç oldugu tespit edilen dosyalar tekrar rektörlere yollayıp o kişilere daha ağır mobig yapılıyor..akdeniz ünv.de 1 tane alınan paralelci(fetocu yok) ama YÖK e gelen yıllardır feto dosyası var….şikayet var.. yalvarışlar var..neden el atılmadı???

Yorum Yaz

1 2