Akademik Personel | 26 Mart 2017, Pazar

YÖK, 3 Üniversitenin Kapatılacağı İddiasına Açıklık Getirdi

30 Aralık 2015
YÖK, 3 Üniversitenin Kapatılacağı İddiasına Açıklık Getirdi
       

YÖK, bir soru önergesi üzerine gündeme gelip bazı medya organlarında “3 üniversite kapatılacak” şeklinde yapılan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bir soru önergesi üzerine gündeme gelip bazı medya organlarında “3 üniversite kapatılacak” şeklinde yapılan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

YÖK’ten edinilen bilgiye göre, YÖK’ün gündeminde, her ne sebeple olursa olsun, hiçbir üniversitenin kapatılması söz konusu değil.

YÖK yetkilileri ise “bir soru önergesi üzerine gündeme gelip, bazı medya organlarında ‘3 üniversite kapatılacak’ şeklinde yapılan haberlerin doğru olmadığını” ifade etti.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Mardin Artuklu, Şırnak ve Hakkari üniversitelerinin kapatılması konusunda bir çalışma olup olmadığını sormuştu.

Anadolu Ajansı
       

Yorumlar

  1. sıradışı dedi ki:

    kapatılmalı bence !!! , adam gibi eğitim verilebilecekse, istihdam yapılabilecekse amenna daha yenisi de açıılmalı ama allah aşkına devlete diyorum ki ,pardon da sen kimi işe alabiliyorsun ki !??, benim konuşmamda siyaset yok buna dikkat edin , rte çıkıp eğitimde ilerleme sağlayamadık diyor , bunu yeni mi anladınız ,ama türk olmak diye buna denir illa oecd ülkeleri arasında en sonlarda (son üçteydik sanırım) yer aldığımıza dair yakışıklı bir belge bize takdim edilecek ondan sonra …

    süpermarket gibi üni açıyorsun ,kimse sormuyor bunun kalitesi nedir ,ihtiyaç var mı diye…yoksa kim eğitim ,ilim bilim kötüdür diyor ki..ciddi bir proje ile yapılandırılarak yapılmalıydı bu işler öyle basit planlarla olmaz,hadi dönüşüm yapalım eğitim kurumları hiç olmadı bence bahçesi bile yok ordaki çocuklara kötülük yapılıyor bahçe olmayan yerde çocuk mu okutulşurmuş psikolojisi bozulur zavallılların….gidin memurlar.net eğitim forumuna adam gibi halinden memnun olan yok ..”maşşallah süper bir eğitim siistemimiz var diyen varsa” bende cumhurbaşkanımıza “ah cumhurbaşkanımız zatı aliniz kadar muhterem bir zat görmedim diyeyim..”

  2. şahit memur dedi ki:

    Mardin Artuklu Üniversitesi’ndeki Paralel yapının, ajanların ve Mardin Müzesi müdürünün hep birlikte işine son verdiği Güner Coşkunsu Hocamız dört yıldır bu yapılanmaya ve çeşitli alanlardaki ranta dayalı usulsüzlüklerine ve suçlarına karşıydı. Arkeolojik alanların tahribatı ve eser kaçakçılığına dayalı ranta tavizsiz karşı durdu. Akademideki ranta dayalı kadrolaşmaya da. Devasa bir ulusal ve uluslararası yapının rantına çomak sokmuştu. Önce başkanlığını yaptığı Arkeoloji Bölümündeki paralel yapı tarafından alınmış ve bir kısmı PKK ile bağlantılı araştırma görevlileri ile ajan ve misyoner kadrosuyla alınan yabancı hocalara ve suçlarına karşı mücadele vermeye başlamıştı. Sonra tüm sistemi çözüp deşifre edince tehlikeli bir şekilde hedef oldu. Güner Hoca’nın dekanlığa, rektörlüğe ve genel sekreterliğe üniversitedeki paralel-ajan-pkk yapılanması hakkında yazılı soruşturma talepleri kayıtlarda bulunmaktadır. Devlet o belgeler yokedilmeden incelemeli ve derhal suçlular hakkında idari ve adli işlem başlatmalıdır.

Yorum Yaz