reklam
reklam
Akademik Personel | 23 Ekim 2016, Pazar

YLSY Kurum Tercihleri Alınmasına Başlandı

13 Ekim 2015
YLSY Kurum Tercihleri Alınmasına Başlandı
       

DUYURU
(13 Ekim 2015)

2015 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY): Adaylardan Adına Öğrenim Görülecek Kurum Tercihlerinin Alınması

2015 yılında 1416 Sayılı Kanun kapsamında yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek öğrencilerin yerleştirme işlemleri için adaylardan ikinci aşamada adına öğrenim görülecek kurum tercihleri alınacaktır.

Adaylar, adına öğrenim görülecek kurum tercihlerini, 13-19 Ekim 2015 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapacaklardır. Bu amaçla hazırlanan Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2015-YLSY Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2015-YLSY Kılavuzu

       

Yorumlar

  1. Hilal Tol diyor ki:

    İyi günler, ylsy başvurusu yapacağım ancak kılavuzdaki açıklamalarda aklımdaki bazı soruların cevabını bulamadım.
    Diyelim ki yurt içinde dil eğitimi almaya başladık ve başarısız olduk sadece bu süre zarfındaki aldığımız bursu mu geri ödeyeceğiz yoksa senede attığımız borcu mu ödeyeceğiz?
    Yurt dışında eğitim aldığımız üniversiteye biz kendimizi kabul ettiriyormuşuz peki bu süreç nasıl işliyor? Bu şekilde yurt dışına giden bir arkadaş varsa iletişime geçmek isterim.
    Son olarak ylsy programı yurt dışında kalacağımız yeri ayarlıyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Yorum Yaz