Akademik Personel | 25 Mart 2017, Cumartesi

Yıllık İzinler Bir Kaç Haftaya Normale Dönecek

1 Ağustos 2016
Yıllık İzinler Bir Kaç Haftaya Normale Dönecek
       

Başbakan Yıldırım, yıllık izinler şunu söyledi: Önümüzdeki birkaç hafta içinde işler normale döner.

Başbakan Binali Yıldırım dün kahvaltıda buluştuğu bazı gazetecilere 15 Temmuz darbe girişimi bilançosunu ve 2. Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) Silahlı Kuvvetler’de yapılan değişikliği anlattı.

KAMUDA İZİNLER BİRKAÇ HAFTA SONRA

Başbakan Yıldırım, darbe sonrasında darbeye karışmış asker, polis vesaire kamu personelinin kaçmasının önüne geçmek için yıllık izinleri kaldırdıklarını anımsatarak, “Yoksa işinde gücüne, bu işlere bulaşmamış memurlara yönelik bir tedbir değil. Çok uzun süreceğini zannetmiyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde işler normale döner. Hacca gidenler bundan muaf tutuluyor, orada bir sınırlama yok” dedi.

Kaynak: Hürriyet

       

Yorumlar

  1. Bayram Göçmen dedi ki:

    Bir KKTC ve TC vatandaşı olarak yılda 1 kez gidip görebildiğim anacığımı görmek bence en az Hacce gidenler kadar hakkımız. Bir ayağı çukurda bir insanı evladından mahrum bırakmak doğru birşey olmasa gerek. Allah göstermese bir şey olsa KKTC ye çıkış yapamıyoruz. İnsan en azından KKTC yi bunun dışına almalı diye düşünüyorum. Tamam ülkede sıradışı durumlar sözkonusu ve hükümeti de bu konuda destekliyorum. Ancak ben gibi TC-KKTC uyrukluları da KKTC ye gidip yıllık izinlerini kullanabilmelerine olanak sağlanmalı. Yabancı ve sözleşmeli olarak üniversitelerimizde görevli personele bu imkan tanınıyor madem bize de tanınmalı… Sayın Başbakandan istirham ediyoruz.

Yorum Yaz