reklam
reklam
Akademik Personel | 22 Ekim 2016, Cumartesi

Yerelden Evrensele Açılan Kapı

25 Kasım 2015
Yerelden Evrensele Açılan Kapı
       

Haber alma özgürlüğümüzün sınırsız olduğu şu günlerde doğru ve güvenilir haberi yakalamak hepimizin ortak gayesi. Her yapılan haberi doğru algılamak hata olur. O bakımdan haberin kaynağı çok önemlidir. Özelliklede haberi yayınlayan kuruluşun ilkeli olması gerekir. Son çeyrek yüzyılda tv kanalları, radyo kanalları ve internet siteleri oldukça fazla sayıdadır. Haberler çoğu zaman aynıdır fakat farklı olan yorumlama biçimidir. Haberin yorumu okuyucuyu istediği yere yönlendirerek haberi yanlış anlamasına sebep olur. Burada yayıncı kuruluş farkı ortaya çıkar.

Teknolojini akılları zorlayan inanılmaz gelişmesiyle beraber artık haber takiplerimizi sosyal medya üzerinden yapmaya başladık. Çünkü sosyal medya tabletler ve akıllı telefonlarımız ile her an yanımızda. İstediğimiz zaman dünya ve ülke gündemi ile ilgili bütün haberlere ulaşabiliyoruz. Bir olaydan dünya ile aynı anda haberdar olabiliyoruz. Haber yapan siteler ise ulusal ve bölgesel olarak kendi arasında ikiye ayrılır.

Ulusal haber sitelerinde bölgesel haberlere fazla yer verilmez. Ulusal kanallar genelde önemli gördüğü bölgesel haberlere yer verir. Bu yüzden bölgenizdeki haberlerin tamamına ulaşmanız ulusal haber siteleriyle mümkün değildir. Bölgesel haber siteleri ise hem bölgesel hem de ulusal haber yapan sitelerdir. Yani bu haber siteleri diğerlerine göre daha faydalıdır bence. Bunlar arasında da tabi ki en kaliteli olanı tercih etmek lazım. Kaliteli olma özelliklerini zaten yukarıda verdik. Bu tarz haber sitelerinden biriside www.marasgundem.com adresinden ulaşabileceğiniz Kahramanmaraş’ın en gözde haber sitesi olan Maraş haber ’ dir.

Şehrinin, bölgesinin ve ülkemizin nabzını tutan bu site kendi dalında diğer haber sitelerine öncü olma niteliğinde. Çünkü sadece haber yapma niteliğinde olmayan ekip, Kahramanmaraş haberleri ile ilgili sorunları üzerinde özenle durarak gelişimine fayda sağlamaktadır. Şehrini ve bölgesini iyi tanıyan bu site ekibinin çalışkan ve özverili olması yaptığı işte zirveye adım adım değil koşarak çıkmasını sağlayacaktır. Yapılan haber ve yorumlar yermek veya övmek için değil tamamen faydalı olabilmek için yapılmaktadır. Spordan magazine, günlük yaşam ile ilgili ne ararsanız bulabilirsiniz. Sadece bölgenin haberini yayınlamak, bölgesinin ve şehrinin gelişimine faydası olmayan bir haber sitesinin varlığı ile yokluğu arasında bir fark yoktur. Önce şehirler sonra bölgeler ve en sonunda da ülkemiz gelişir. Bu gelişime destek olan veya elinden gelen gayreti gösteren herkese bu ülke evlatları çok şey borçludur. Birileri fikir üretmek yerine üretilen fikirleri dahi araştırmadan kabul etmeyerek hiçbir katkı sağlamazken bazı insanlar ise ürettikleri fikirlerle dünyaya yön vermektedirler. Parçalar bütünü oluşturur, parçalar ne kadar sağlam olursa bütün de o derece sağlam olur.

Bizim en büyük gayemiz olan ülke geleceği için http://www.marasgundem.com/ gibi faydalı haber sitelerini kesinlikle destek olmalıyız.

“ Yerelden Evrensele Açılan Kapı ” sloganın sonuna kadar hak eden bir site.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz