reklam
Akademik Personel | 17 Ocak 2017, Salı

Yeni YLSY İlanı ALES’ten Sonra

27 Ekim 2015
Yeni YLSY İlanı ALES’ten Sonra
       

YLSY KAPSAMINDA YENİ ÖĞRENCİ ALIMI

2015 yılı Kasım ayında yapılacak ALES sınavından sonra, 1416 sayılı Kanun kapsamında yeni burs kontenjanları ilan edilecektir. Kurumlardan gelecek talepler doğrultusunda, Bakanlığımızca YLSY kapsamındaki yeni alanlar, kontenjanlar ve başvuru şartları 22 Kasım tarihinde yapılacak ALES sınavından sonra duyurulacaktır.

NOT: Yeni ilan edilecek kontenjanlar için sınava ilk kez başvuracak adaylar yanında  daha önce YLSY sınavında başarılı olup herhangi bir kontenjana yerleşmemiş adaylar ile  herhangi bir kontenjana yerleşmiş ancak yüklenme ve kefalet senetlerini teslim etmemiş adaylar da başvurabileceklerdir.

Kaynak: MEB

       

Yorumlar

 1. hamza dedi ki:

  Vaktin de yaş şartı 27 idi, sadece 1 yılla kaçırmıştım şimdi 30 oldu yine kaçırmaya devam ediyorum. Allah bu şartı koyanların bin belasını versin. Belki de ozaman YLSY kazansaydım küçük bir ilde yar doç olacaktım. Şimdi büyükşehirdeyim ve Avrupa Birliğinden çok prestijli bir bursu kazandım, şu an başka burslar peşindeyim hiç birinde yaş sınırı yok. Bu cahillikle halimiz ileride harab.

 2. ismail k dedi ki:

  Bu başvurulara ağustosta mülakata girip başarısız olanlar başvurabiliyor mu

 3. Alper dedi ki:

  #derya arkadaşım inşallah borç falan çıkmaz eğer çıkarsa seni ömür boyu beklemezler 4 yılda ana parayı ödemen gerekir 1 yılda faiz için süre verirler bu arada tabi sana döviz cinsinden harcama yapacaklar ödemeyi de döviz isteyecekler yani bugün 1$=2,91 sen tazminata düştüğünde 1$=4₺ olursa aradaki farkıda faizi ile ödeyeceksin velhasılı olumsuz bir durumda sana yapılmış olan çok ciddi rakamları tahsil etmek için kefil istenir ve bu konuda herhangi bir esneklik sağlanmaz. Ayrıca ödemen için bir ömürde beklemezler toplam 5 yıl süre verilir bu sürede ödeyemezsen kefillere ve borçluyaicra takibi yapılır tüm mal varlığına haciz konulur. Bir çok insan ödemek için yurda dönmüyor yurt dışında çalışarak ödemeye çalışıyor malum burda aylık 12-13 bin maaşla iş bulamayacağın için o parayıda ödemen pek mümkün değil.

 4. mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar benım en yuksek ales 2012 aralık alesı acaba bu alımlarda gecerlı olumu ? bırde hıc basvuru yapmadım bu YLYS ye sınav puanı denılen puanım yok bununla ılgılı cıkmış sorular nelerdir nasıl ogrenebılırız?

 5. Rabia dedi ki:

  Ilkbahar alesinden sonra da başvuru olabiliyor degil mi?

  1. akademikportal dedi ki:

   Evet onun için Ales ten sonra yapılacak.

 6. Derya dedi ki:

  Bir de şu kefil işine çare olsalar. Babamdan başka kim imzalar o ömürlük paraları. Borcu verin üzerimize çıkarsa bir aksilik çalışalım ödeyelim ömrümüzün sonuna kadar ama hangi arkadaş eşt dost göze alır bu borcu?

Yorum Yaz