reklam
reklam
Akademik Personel | 27 Ekim 2016, Perşembe

Yeni Rektör, Eski Rektörü İlçeye Tayin Etti

20 Nisan 2015
Yeni Rektör, Eski Rektörü İlçeye Tayin Etti
       

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) yeni atanan rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in, eski rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’i 100 km uzaktaki ilçeye tayin ettiği ortaya çıktı. Daha önce de Laçiner’in bilgisayarına el konulmuş ve ailesinin kaldığı lojmanın kamera görüntüleri kopyalanmıştı.

ÇOMÜ’deki seçimde Prof. Dr. Laçiner’den sonra ikinci sırada oy almasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından bir ay önce rektör olarak atanan Prof. Dr. Acer, eski rektöre mobing uygulamaya devam ediyor. Bir süre önce Laçiner’in bilgisayarını masasından sökülerek alınması emrini veren Rektör Acer, daha sonra da Laçiner’in kaldığı evi gören lojmanların kamera görüntülerini kopyalatmıştı. Görevleri olmadığı halde üniversitede bazı personel tarafından geriye dönük bir yıllık görüntülerin kopyalanmasına Prof. Dr. Laçiner tepki göstermiş ve bu olayı yargıya taşımıştı.

Bir ay içinde bunlar olurken Laçiner bu sefer de Biga ilçesine tayin edildi. Laçiner aynı zamanda ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı. Çanakkale merkezdeki İİBF’de ihtiyaç olmadığı iddia edilerek, eski rektör Biga’daki okula gönderilecek. Dönemin ortası olduğu için Prof. Dr. Laçiner’in Biga’da verebileceği herhangi bir ders bulunmadığı ifade ediliyor. Bu karara Laçiner, sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarından şu tepkiyi gösterdi: “Yeni rektör, kafayı fena takmış. Şimdi de beni ilçeye gönderme kararı almış: Taşra-politics.”

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

       

Yorumlar

 1. Araştırma Görevlisi diyor ki:

  Dün beyefendi yapıyordu hiçkimse mağdur olduğunu gazetelere çıkıp ilan etmiyordu. Çok insanın ahını aldı, pekçok kişiyle mahkemelik bir üniversite bıraktı geriye, geldiği dönemin ilk ayı tüm sözleşmeli personelin işlerine son verdiği günleri unuttu belli ki şimdi medya önünde mağdur edebiyatı yapıyor.

 2. ÖMER HOCA diyor ki:

  Yazık ya; bu nasıl uygulama; ayıp tır çok ayıp

 3. tespitler diyor ki:

  bilimsel olarak neden bu kadar geri kalmışız? neden halen daha bilgi toplumu olamamışız? neden teknolojide bu kadar gerideyiz? sorularının cevapları burada var.toplumun eğitim düzeyi en yüksek kesimi olan öğretim üyelerinin oyları ile belirlenen rektörlük seçim sonuçlarına, demokrasinin en temel ilkeleri dahi hiçe sayılarak saygı gösterilmemesi ve keyfi bir yöntemle daha az oy alan adaylardan birinin rektör atanabilmesi bunlardan biri mesela. rektörün bilimi geliştirme çabası yerine kendi nefsi derdine düşmesi, onunla bununla uğraşmayı çalışması bir başkası örneğin. bu ülkede ne eğitim, ne üniversite ve bilim, ne demokrasi ne de adalet var. bu ülkede kandırmacalar, yalanlar, cahiller ve geri kalmışlık var.

 4. malazgirt diyor ki:

  bizim ülkemizde birisi rektör olunca sanıyor ki ömrümün sonuna kadar buranın ağası, paşası ben olacağım. bu koltuktan bir daha kalkmayacağım. sonra içinde ne kadar bastırılmış duygu varsa, ne kadar ezilmişlik varsa, ne kadar kompleks varsa ortaya çıkarıyor. şaka gibi gerçekten. bir rektör her şeyden önce bir akademisyendir. bir akademisyene yakışır şekilde hareket etmelidir. sürmek, sürdürmek, ayak oyunları, belden aşağı vurmak. bunlar bir akademisyene yakışır hareketler değil. koskoca profesör unvanın var senin ey rektör. bu unvana, bu mesleğe yakışır bir tavır göster. akademisyenliği aşağılayan böylesi tavırlar ülkemizdeki cehaletin, kültürsüzlüğün bir profesör de dahi maalesef aşılamadığını göstermektedir. yazık gerçekten çok yazık. önceki rektörün kanunsuz bir uygulaması varsa aç soruşturmanı, yoksa eğer pislik yapma. bugün sen böyle yaparsan kötü örnek olursun. kin ve nefret tohumları ekersin. gelecek nesli ve akademisyenleri de zehirlersin. sonunda o zehirlenen, kin ve nefretle doldurduğun gençler yarın sen o koltuktan al aşağı edildiğinde seni perişan ederler.

 5. Kamil tas diyor ki:

  E ne demişler… alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste… böyle küçük yerlerde siyaset bilimsellikten çok önemli…7 haziran da yine değişecek…

Yorum Yaz