reklam
Akademik Personel | 24 Mart 2017, Cuma

Yeni Bir Vakıf Üniversitesi Kuruluyor

5 Ağustos 2014
Yeni Bir Vakıf Üniversitesi Kuruluyor
       

İstinye Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak.

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Buna göre, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından, İstanbul’da, İstinye Üniversitesi adında yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak.

Üniversite, tıp, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri, fen-edebiyat, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, İslami ilimler fakülteleriyle sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler enstitülerinden oluşacak.

 

Paran Varsa Üniversite Çok

 

 

Kaynak: Anadolu Ajansı

       

Yorumlar

  1. duxlem dedi ki:

    leyla hanım hakli artık üniversite kurmaya istanbulun dısında bir şehirde devam edilmeli ıstanbul da en çok trafik ün.nin oldugu yerden 4 km uzaktan başlıyor. Türkıyede tek istanbul yok daha 80 tane şehir var. İst karni agrıyınca tüm türkıyenin başı catlamasın

  2. leylaaa dedi ki:

    gereksiz yere üni açıp duruyorlar neden kimse bunun sonucunu düşünmüyor İstanbul da sayısını bile bilmediğimiz kadar devlet ve vakıf ünileri gereğinden fazla var zaten amacı ne bunların dik bir bina adını da koy üniversite işsiz mezun vermek mi zaten İstanbul da nüfus oranları almış başını gidiyor kente insan yığmaya devam ediyorlar üstelik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum Yaz