reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

YDS Test Çöz

21 Mayıs 2016
YDS Test Çöz
       

Yabancı dil eğitimi alan ve okuduğu branşta uzmanlaşmak için yabancı dil seviyesini belirlemesi gereken kişiler için yapılmaktadır. YDS Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı’nın kısaltılmasıdır. Lisans öğrencisi veya mezunlarının yabancı dil konusundaki yeterliliğinin seviyesinin ölçülmesi için merkezi bir sınavdır. Okumak istedikleri ve uzmanlaşmak istedikleri alanlardan ve okullardan istenilen yabancı dil yeterlilik seviyesi için bu sınava girmek gerekmektedir. YDS lisansüstü eğitim almak isteyen ve doktora adayları bu sınav ile yabancı dil seviyelerini resmi olarak belirlemiş olacaklardır. Test olarak düzenlenen YDS için sınava hazırlık kadar bol test çözmekte önemlidir. Bu sayede testlerdeki soruların kalıplarını ve mantıklarını öğrenmek mümkün olacaktır. Bunun yanında sitemizdeki YDS Test Çöz ile seviyenizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Yabancı Dil Seviye Sınavına Kimler Katılır?

Genel olarak resmi şekilde yabancı dil seviyelerini belirlemek isteyen kişilerin katıldığı bir sınavdır. Lisans öğreniminde olan veya mezun olmuş kişilerin girebileceği bir sınavdır. Detay olarak aşağıdaki amaçları taşıyan kişiler girmektedir. YDS için hazırlık sürecinde test çözmek ve www.testcin.com sitemizden YDS Test Çöz kategorisi ile test çözerek hazırlanmak sizlere fayda sağlayacaktır.

 • Lisans öğrenimini devam ettiren kişilerin lisansüstü veya doktora öğrenimi yapmak isteyenler.
 • Yüksek lisans eğitimi almak isteyen lisans mezunları
 • Doçent veya doktora eğitiminde bulunan kişiler.
 • Kamu kuruluşlarında çalışan lisans mezunlarının dil yeterliliği belgesine ihtiyaç duyanlar.
 • Tıp uzmanlık sınavına girecek adaylar.
 • KPSS de yabancı dil gerektiren bir kamu kuruluşuna girmek isteyen lisans mezunu adaylar.
 • Özel olarak yabancı dil seviyesini belirlemek isteyen lisans veya ön lisans mezunu adaylar.

YDS Sınavı İçin Test Çözmenin Önemi

Tüm sınavlara girmeden önce öğrenciler ve adaylar uzun bir hazırlık dönemi geçirirler. Bu hazırlık dönemi içerisinde birçok zaman seviyelerini ölçmeleri gerekmektedir. Bu amaçla test çözerler. Seviyelerinin öğrenilmesi yanında eksik oldukları konuları tespit ederek buraların daha yoğun çalışması gerektiğini fark edebilirler. Bunun yanında test sistemine alışırlar ve hızlanmaları mümkün olur. Tüm bu sebepler ile sitemizdeki YDS için özel olarak hazırlanan sorulardan oluşan YDS Test Çöz ile sınavlara hazırlanmak sizlere başarılı olmanız konusunda yardımcı olacaktır.

       

Yorumlar

 1. Şukela Mukela dedi ki:

  ÖSYM’NİN SON 5 YILI MERCEK ALTINDA

  Son olarak ÖSYM’ye 2010 yılında atanan ve geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 3 kişinin yaklaşık 5 yıldır ÖSYM’nin soru hazırlama biriminde çalışmaları nedeniyle, kurumun son 5 yılda yaptığı tüm sınavlar şaibeli hale geldi. Soruşturma kapsamında TÜBİTAK tarafından hazırlanan raporda da, birçok sorunun sızdırıldığı belirlenmişti. Buna göre savcılık, ÖSYM tarafından son 5 yılda yapılan tüm sınavları incelemeye aldı. ÖSYM’nin yaptığı sınavlar arasına, “KPSS, ÖSYS, ALES, TUS, YDS, DGS, ALS, JANA” gibi neredeyse tüm devlet kurumlarının memur alımı için şart koştuğu sınavlar yer alıyor.

 2. Şukela Mukela dedi ki:

  http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/12/29/tip-ogrencisi-paralelin-hirsizligini-anlatti#
  Bu haber ve 15 Temmuzda yaşadığımız darbe YDS üzerinde oynanan oyunları da ortaya koymuştur. Daha önce ÜDS ve KPDSden iyi puan alanların YDSden bu puanları alamamasının tek açıklaması şudur; Cemaat soruları kendisinden olmayan diğer kişilerin anlayamayacağı tarzda kurgulayarak ve cevaplarını ki o da kendi belirledikleri cevaplar yandaşlarına vererek tüm geri kalanı aptal yerine koyarak aptal bir sınavla 80-90 alarak istedikleri noktalara getirmiştir. Eylülde yapılacak (sorular ve cevaplar cemaatten korunarak hazırlanarak) YDS sorularının KPDS-ÜDS ile aynı düzeyde anlaşılabilir olması gerekmektedir. Geçmişte İngilizcesi olanlar ÜDS ve KPDSde başarılı olabilmiştir ancak YDS tuhaf bir şekilde İngilizcesi olanları dahi zora sokmuştur. Bu durumun acilen çözülmesi ve aylarca kurslara giderek emek ve para harcayan tüm iyi insanlar için adil bir sınavın yapılması gerekmektedir.

Yorum Yaz