reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

YDS Engelini Aşmanın 7 Eşsiz Yolu

8 Şubat 2016
Resim bulunamadı
       

Çeyrek asırdır Doçentlik Sınavı, KPDS, ÜDS ve YDS’den binlerce öğretim üyesinin zaten başarılı olan hayatlarına nacizane küçük bir katkı sağlamış olan Özgür Hoca, YDS engelini aşmada 7 yol öneriyor:

  1. Pazartesi ve Çarşamba 22:00 – 23:50 saatleri arasında, İngilizce Öğretmenlerine de ders veren Özgür Hoca’nın öz ve kapsamlı anlatımıyla Gramerinizi en üst düzeye çıkarınız. Örnek: doing’in 10 anlamı, will’in 9 kullanımı, 15 adet because, vs.
  2. Salı 22:00 – 23:50 saatleri arasında görsel yardımlı 50+ sınav için şart olan kelime, 50+ phrasal verbs işlenen ve ayda en az 600+ kelime ve phrasal verb öğreten eşsiz Vocabulary dersi. Diğer derslerle beraber ayda en az 1000+kelime.
  3. Çarşamba 17:30 – 19:50 arası yalnızca ozgurkarakashoca.com’a özgü İlk 42 sınav grubu. Bir çok aday, sınavın ilk yarısında çok oyalandığından, örneğin ilk yarıyı ancak 1.5 saatte bitirebildiğinden; üstelik yüzde elliden aşağı doğrusu olduğundan yakınır. Çaresi: ozgurkarakashoca.com’a özel ilk haftadan itibaren ilk ay 1 saat, ikinci ay 55 dakika, 3. Aydan itibaren de 50 dakika süre verilen ilk 42 sınavları. 4 kelime, 1-2 phrasal verb, 9-10 gramer, 2*5=10 paragraf içi kelime (Close Test), 10 Cümle tamamlama ve daha ilk haftadan Okuma parçalarına da alışmanız için, çok başarısız olmadığınız 3*2=6 Çeviri sorusu yerine 2*4=8 Okuma parçası sorusu Özgür Hoca’nın özel anlatımıyla irdelenir ve ikinci tarafa göre daha kapalı uçlu olan bu kısım en az %70 – 80’e çıkarılır. Ayrıca X olan ilk hafta notunuza her hafta 1,2,3… soru artış sağlanır.
  4. Perşembe ve Cuma 22:00 – 23:50 saatleri arasında Özgür Karakaş Hoca’nın Alfa yayınevinden çıkmak üzere olan “Advanced YDS Tests by Özgür Karakaş Hoca” adlı kitabından yalnızca ozgurkarakashoca.com’a özgü 10 puan zor ve 10 dakika az süre verilen ileri sınavlarla hazırlanabilme ayrıcalığı. Her hafta ileri sınavlar yapıyor olmak bile tek başına başarıyı getirebilen bir faktördür. BİR ÇOK HOCA, 2013 YILINDAN ÖNCEKİ ESKİ VE İŞE YARAMAZ KOLAY YDS SINAVLARI UYGULAMAKTA, bu da adayların gardını ve düzeyini düşürmektedir. 2013’ten eski sınavlar için KPDS, eski YDS sorularına oranla yeni YDS’ye çok daha uygundur. Örnek olarak 2007 YDS ve 2007 KPDS sınavlarına bakıldığında aradaki düzey uçurumu daha net bir şekilde görülecektir. İleri sınavların da her hafta YDS hazırlığına entegre edilmesi, günümüz şartlarında YDS’ye hazırlık için çok önemlidir ve şu an itibariyle bunu size veren tek program, Özgür Hoca’nınkidir.
  5. Cumartesi ve Pazar 17:00 – 18:30 saatleri arasında Akademik Çeviri grubuyla hem Rus uçağının düşürülmesi, Çin ekonomisindeki kriz gibi sınavda çıkabilecek güncel konular hem de yoğun nüfuslu yerlerde çatılara uygulanabilecek elektrik üreten plastik çimler gibi sınavda çıkabilecek güncel bilimsel yayınların yanı sıra akademik hayatınızda ve sınavda size yardımcı olacak Özgür Hoca’nın yüzde yüz çevirisi, mevcut çevirinize büyük katkı sağlayacaktır. (ozgurkarakashoca.com’un alt sitelerinden biri de Yüzde Yüz çeviridir ve her türlü çevirileriniz Özgür Hoca tarafından yüzde yüz yapılır)
  6. Birinci dönem bu en kapsamlı programı almanıza rağmen (Gramer, Kelime, İlk 42, İleri YDS ve Akademik Çeviri Programı en kapsamlı programdır. Full HD kayıtları ve canlı yayınlarıyla 4.5 ayı kapsayacak şekilde toplam 9 ay vade farksız taksitle 2.340 TL yerine akademik personele özel 1500 TL’dir) örneğin 35’ten 57.5 ile başarısız olmanız durumunda diğer siteler gibi kendi kaderinize terkedilmek ya da aynı şeyleri tekrar etmek yerine, yalnızca ozgurkarakashoca.com’a özel Türkiye’de bir ilk olan ve 15 dakika az süre verilen 20 Puan Zor İkinci Düzey İleri YDS sınav grubuna toplam 600 TL yerine sadece toplam 300 TL’ye 9 taksit vade farksız hazırlanabilme ayrıcalığı.
  7. Gerçek sıfırsanız ve YDS’ye hazırlanacak durumda değilseniz, ya da sadece İngilizce’yi iyi öğrenmek istiyorsanız 11 Nisan’da başlayacak olan Türkiye’de ilk kez internetten 1 yıl hazırlık programına katılabilirsiniz. Haftada 6 gün(Pazar günleri hariç her gün), günde 1,5 saat 12 ay hazırlık sınıfı ayrıcalığıyla İngilizce Kursu ya da Altyapı vs değil, gerçek İngilizce Hazırlık. (Yabancılara 1 yıl Türkçe hazırlık ta 11 Nisan’da Dünyada ilk kez internetten başlayacaktır, Yurt dışından Türkçe öğrenmek isteyen arkadaş/meslektaşlarınıza ozgurkarakashoca.com’dan Turkish Prep For Foreigners başlığını tıklamalarını tavsiye ediniz.)

 

Hepinize YDS’de başarılar diler, zaten başarı dolu hayatınızda bir nebze katkımın olmasını arzu ederim.

Dil ve Sınav Uzmanı Özgür Karakaş         www.ozgurkarakashoca.com

 

       

Yorumlar

  1. Oğuz diyor ki:

    Dil’i engel olarak görmek ne kadar mantıklı? Bu akademisyenin en başta ingilizce olmak üzere bi kaç dili çok ama çok yi bilmesi gerekmez mi? Bunu bir engel olarak görerek daha en başta seviyemizi belli etmiş olmuyoruz muyuz?