reklam
reklam
Akademik Personel | 26 Ekim 2016, Çarşamba

Vajinal Estetik Operasyonlarında Doktorun Tavsiyelerine Uyulması Gerekir

26 Ekim 2015
Resim bulunamadı
       

Vajinanın kürtaj, cinsel ilişkiye girme, doğum ve jinekolog müdahaleler sonrasında darlığının ve sıklığının azaldığı bilinmektedir. Esnekliğini kaybetmiş ve genişlemiş olan vajinaya yapılan operasyonlara vajen daraltma veya vajina estetiği adı verilmektedir. Vajen daraltma ameliyatları vajen girişinden başlayarak uzunlamasına doğru 4-5 cm kadar alan daraltılarak yapılır. Ortalama Olarak 30 dakika il 1 saat arasında yapılan bu operasyonun ardından atılan dikişlerin çoğu alt kısımda yer aldığı için dışarıda sadece 5-6 dikiş görünür.

Vajen daaltma operasyonunun adında hasta birkaç gün içerisinde işine dönebilirken, kalan dikişler 15 ile 20 gün sonra dökülmeye başlar. Vajina daraltma operasyonları son gelişen teknoloji iler birlikte lazer ile de daraltılmaktadır. Lazerle vajina daraltmak isteyen hastalar, hekimin kalitesinden emin olmalı. Aksi takdirde istenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir. Vajina estetiği operasyonunda eğer hastaya lokal anestezi uygulanacaksa hastanın tok, genel anestezi uygulanacaksa aç olması gerekir. Vajen daraltma operasyonu uzunlamasına 3-4 cm kadar daraltılıyor. Böylece vajinanın giriş kısmı vajinanın genişliğine göre 1-2 cm daralmış oluyor. Ameliyat sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken bazı husular vardı. Hastanın kişisel hijyenine dikkat etmesi gerekir, pansumanın düzenli bir şekilde yapılması ve doktorun tavsiye ettiği ilaçların kullanılması gerekir. Hastalar operasyonda sonra ağrı yaşamamaktadır. Ancak hafif ağrı ve şişlik görülür.

Vajinal estetik ameliyatlarını yapan hekimlerin alanında uzman olması en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Vajen daraltma veya kızlık zarı ameliyat ücretleri hekimden hekime farklılık gösterebilir. Kaliteli bir ameliyat geçirmek isteyen hastaların  iyi bir hekime başvurması gerekir. Kadınlar genel olarak genital bölge sorunları ile ilgili şikayetleri eşlerinde gizledikleri için bu kadınlarda sıkıntıya yol açar. Ülkemizde yaşayan kadınlar bu tür şikayetler için doktora gitmeyi çoğu zaman reddeder ve dışlanma korkusu ile karşı karşıya kalacağını düşünür. Bunun için hekimlerin psikolojik anlamda hastalara destek olması gerekir. Genital bölge rahatsızlıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen hastalar interneti kullanabilir. İnternet üzerinden hangi doktorun daha kaliteli olduğunu da araştırarak öğrenebilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz