reklam
Akademik Personel | 24 Mart 2017, Cuma

Üniversiteler: Demokrasiye Sahip Çıkma Günü

18 Temmuz 2016
Üniversiteler: Demokrasiye Sahip Çıkma Günü
       

Yükseköğretim Kurulu, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı ve üniversiteler resmi web sayfalarından 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişime karşı kınama mesajı yayımladı:

Yükseköğretim Kurulu: Demokrasinin en önemli savunucularından üniversitelerimiz için gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı: Özgürlüğün sesi üniversitelerin bu durumu kabulü mümkün değil. Yapanlar milletimize hesap verecektir.

Vakıf Üniversiteleri Birliği: Bugün hangi siyasi görüşten olursak olalım; sivili ve askeri ile birlik ve beraberlik içinde demokrasimize sahip çıkma günüdür.

Boğaziçi Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi her zaman koşulsuz demokrasiden yana olmuştur. Lanetliyoruz.

İstanbul Üniversitesi: Milletimiz ve devletimizin bütün kurumları, bu harekete gerekli cevabı demokratik yollardan verecektir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi: Toplumumuzun tüm kesimlerinin demokrasiye, laikliğe, hukuk devletine, insan haklarına, bireysel özgürlüklere ve kadın-erkek eşitliğine kararlılıkla bağlı kalması çağrımızı destekliyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi: Politik tercihler fark etmeksizin demokrasi ortak paydamızdır ve özgür düşünceyi şiar edinen herkesçe vazgeçilmez nitelik taşımaktadır.

Galatasaray Üniversitesi: Demokrasimize yönelik darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Ankara Üniversitesi: Akim kalmış bu ihaneti, ülkemizi sırtından hançerleyen bu darbe girişimini lanetliyoruz.

Kaynak: Haberler

       

Yorumlar

  1. Sait dedi ki:

    Hadi ya bilim dışı her işle uğraşın ondan sonra oturduğun yerden ahkam kes

Yorum Yaz