reklam
reklam
Akademik Personel | 27 Ekim 2016, Perşembe

Üniversitedeki Sahte MİT Ajanı Gözaltına Alındı

14 Nisan 2015
Üniversitedeki Sahte MİT Ajanı Gözaltına Alındı
       

SDÜ’de kendisini MİT çalışanı olarak tanıtarak, gelecek hafta yapılacak rektörlük seçimleriyle ilgili yasa dışı faatliyette bulunduğu iddia edilen kişi gözaltına alındı.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) çalışanı olarak tanıtarak, gelecek hafta yapılacak rektörlük seçimleriyle ilgili yasa dışı faaliyette bulunduğu iddia edilen kişi, gözaltına alındı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, SDÜ’de önümüzdeki hafta yapılacak rektörlük seçimleriyle ilgili bazı kişilerin kendisini MİT çalışanı olarak tanıtıp öğretim üyelerini yönlendirdiği iddiasıyla ilgili çalışma başlattı.

Çalışmanın ardından Isparta Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, kendisini MİT çalışanı olarak tanıtan ve devlet büyüklerinin adını kullanan bir kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelinin, işlemleri devam ediyor.

Soruşturma kapsamında SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde de polis ekiplerince arama yapıldı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği iddia edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz