reklam
reklam
Akademik Personel | 27 Ekim 2016, Perşembe

ULAKBİM Yayın Teşvik Programı Açıklandı

5 Temmuz 2015
ULAKBİM Yayın Teşvik Programı Açıklandı
       

Türkiye’deki üniversiteler ve araştırma kurumları arasında araştırma ve eğitim amaçlı ağlar kurmanın yanında bilgi üretimine yardımcı olacak nitelikte bilgi teknolojileri desteği ile ülkemizdeki bilimsel bilgi üretimine yardımcı olmayı hedefleyen ULAKBİM, akademisyenlere yönelik yayın teşviklerini açıkladı.

Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Programına (UBYT) 2015 yayınları için yayın teşvik başvurularını web sitesinden yayımlayan ULAKBİM ayrıca akademisyenlerin program hakkında detaylı bilgi alabilmeleri için; 2015 Yılı UBYT Programı Uygulama Esasları ile 2015 Yılı UBYT Programı Teşvik Miktarları Hesaplama Yöntemi listesini de yayımladı.

TÜBİTAK Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Programına (UBYT) başvuru yapabilmek için ULAKBİM’e üye olmak gerekmektedir. ULAKBİM üyeliği bulunan kullanıcılarımız aynı üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler.
[ ULAKBİM Üye-giriş ]

Dikkat : UBYT programından yararlanabilmek için ARBİS veri tabanına da üye olup, oradan bir kullanıcı adı almanız gerekmektedir. ARBİS ve ULAKBİM şifreleri birbirinden farklı olmalıdır.
[ ARBİS giriş ]

2015 Yılı UBYT Programı Uygulama Esasları

2014 Yılı UBYT Programı Uygulama Esasları

2015 Yılı UBYT Programı Teşvik Miktarları Hesaplama Yöntemi

2014 Yılı UBYT Programı Teşvik Miktarları Hesaplama Yöntemi

2015 Yılı UBYT Programı Dergi Listesi

2014 Yılı UBYT Programı Dergi Listesi

UBYT Yayın Teşvik Programı Detayları İçin Tıklayınız

Kaynak: TÜBİTAK

       

Yorumlar

  1. ibrahim bilici diyor ki:

    Çok haklısınız. Bilimsel yayınlarla, AB Projeleriyle orijinal fikirler dışarıya kaçırılmış oluyor. SCI gibi büyük indexciler için bizim ürettiğimiz fikir ‘sakıncalı’ ise zaten oralarda hiç şansı yok. (gerçi matematik gibi alanlarda bu durum yok ama sosyal bilimlerde çok) Kendi kendimizi değerlendirmekten aciz kalmış oluyoruz. Gel ağa lütfen beni değerlendir…

  2. Mustafa yigit diyor ki:

    Acikcasi tubitakin bu anlayisini kiniyorum hemen hemen Turkiyeye ait hicbir derginin yer almadigi bu sci gibi abd merkezli indekslere turk akafemisyenleri zorla tesvik ettiriliyorsa burada bir sikinti ve problem vardir demek. Neden ulakbim kendi taradigi dergilere tesvik vermiyor neden ulakbimin veritabaninda yer alan yuzde yuz Turk dergilerinde yer alan makale sahiplerine sahip cikilmiyor. Neden akademisyenler Amerikanin sahip oldugu indeks ve veritabanina mahkum ediliyor. Bilgi transfer oluyor yayinlar yurtdisina kaciyor beyler.ulkemizin makalesi olnaktan cikiyor.Hali ile ulkemizde makale yayin vs az oluyor cunku sen akademisyenleri mecbur tutuyorsun.derhal duzeltilmeli bu durum. Turk dergilerine destek verilmelidir.

Yorum Yaz