Akademik Personel | 27 Mart 2017, Pazartesi

Tv izle – Tv8, Fox Tv, Kanal 7, Star Tv

Tv izle – Tv8, Fox Tv, Kanal 7, Star Tv
       

Televizyon kanalları arasında dikkat çekenlerden bazıları TV8, Fox TV, Kanal 7 ve Star Tv olarak biliniyor. Star Tv köklü kanallardan biri olmasıyla birlikte diğer kanallar da son zamanların en hızlı yükselişe giren kanallarının başında geliyor.

Tv8 kanalı 22 Şubat 1999 yılında MNG Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başladı. Haber kanalı olarak yayına başlayan Tv8, 2013 yılında televizyonun dahi çocuğu olarak bilinen Acun Ilıcalı tarafından satın alındı. Acun Ilıcalı, kanalın yeni sahibi olduktan sonra formatı değiştirerek tamamen eğlence kanalına çevirdi. 9 Eylül 2013 yılından bu yana 16:9 formatında yayın yapmaya başlayan Tv8, köklü değişiklikler yaşadı. Acun Ilıcalı, kanalı satın aldıktan sonra kendi formatında yayınlanan bütün yarışma ve reality programlarını kendi kanalının çatısı altında topladı. Bunun yanında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan İşte Benim Stilim yarışmasını da kanalına alan Acun Ilıcalı, bir de Survivor yarışmasını başlatınca, TV8 kanalı reyting rekorları kırmaya başladı. İspanya Kral Kupası ve İtalya Kupası’nın yayın haklarını satın alan TV8 canlı yayın bunun yanı sıra NBA maçlarını da transfer ederek sporseverlerin de gönlünü kazanmayı başardı.

News Corporation Türkiye imzası ile Türkiye’de yayın hayatına başlayan Fox Tv, İhlas Holding’e ait olan TGRT kanalının yerine yayına girdi. Hala FOX International Channels sahipliğinde yayın hayatına başlayan kanal, ilk slogan olarak “Hayata Foxlanın Fox” sözlünü kullandı. Kanalın son sloganı ise “Şimdi FOX zamanı” oldu. 2007 yılından bu yana Et ve Balık Kurumu’na ait olan binada hizmet vermektedir. Türkiye’nin en çok sevilen dizilerinden bazılarını ekranında izleyici ile buluşturan Fox Tv, Aşk Yeniden, Karagül, O Hayat Benim, Kördüğüm ve Unutma Beni ile reyting rekorları kırmayı başarmıştır.

Ulusal bir kanal olan Kanal 7, Yeni Dünya Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başladı. Genel yayın yönetmenliğini Zahid Akman, Haber editörlüğünü ise Mehmet Yazıharman üstlenmektedir. 27 Temmuz 1994 yılından bu yana yayında olan Kanal 7, bugün 3. Logosunu kullanmaktadır. Kanal 7 Ana Haber Bültenini Hülya Seloni sunmaktadır. 19 Aralık 2014 yılından bu yana 16:9 formatında yayın yapmaya başlayan kanalın HD tv kanalı da bulunmaktadır. Kanal 7 yayınlanan dini programlarının yanı sıra çocuk programları ve aktüel programları ile de dikkat çekmektedir. Kanala en çok izleyici getiren ise son günlerde yayınlanmaya başlanan Hint dizileri oldu. Bir Garip Aşk dizisi ile fırtınalar estiren Kanal 7, yepyeni iki Hint dizisi ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.  

1989 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulan Star Tv, 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu tarafından satın alındı. Türkiye’nin ilk özel kanalı olma özelliğine sahip olan Star Tv, uzun yıllardır başarısını sürdürmeyi başardı. Nazlı Çelik’in haber spikerliğini yaptığı Star TV, birbirinden başarılı dizileriyle reytinglerin üstlerinde yer almaya devam ediyor.

 

Kaynak: https://www.canlitvizle.io/tv8

 

       

BENZER HABERLER