Akademik Personel | 26 Mart 2017, Pazar

Tüm ÖYP Kadrosundaki Araştırma Görevlileri 50/d Kadrosuna Geçirildi

Tüm ÖYP Kadrosundaki Araştırma Görevlileri 50/d Kadrosuna Geçirildi
       

MADDE 49- 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 30- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında 33 üncü maddenin (a) fıkrası uyarınca araştırma görevlisi kadrosuna atanmış olup, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte araştırma görevlisi kadrosunda bulunanların statüleri herhangi bir işleme gerek kalmaksızın 50 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde belirtilen statüye dönüştürülmüş sayılır ve bunlar hakkında söz konusu (d) bendi hükümleri uygulanır. Bu şekilde statüleri değiştirilen araştırma görevlilerinden 33 üncü maddenin (a) fıkrasına göre yeniden ataması yapılmayanların mecburi hizmet yükümlülükleri kaldırılır. 35 inci madde uyarınca başka bir üniversitede ve yurtdışında eğitimde bulunanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üniversitelerinin talebi üzerine onbeş gün içinde kendi üniversitelerine dönmek zorundadırlar. Bu süre içerisinde dönmeyenlerin atamaları iptal edilir.”

       

Yorumlar

1 7 8 9
 1. Lokman dedi ki:

  Khk’nın bir diğer doğru yorumu:

  Üniversitelere deniyor ki Öyp’liler huzursuz, Asli üniversitesine geri dönmek istemeyenler var, yani zorunlu hizmet yapmak istemeyenler var,onları mağdur etmeyin,bunun için

  Zorunlu hizmet yapmak istemeyenleri 50d ye geçirin,zorunlu hizmet kalksın, doktora sonrası istedikleri üniversitede çalışsınlar,

  Zorunlu hizmet yapmak isteyenleri 33a kadrosuna yeniden atayın, zorunlu hizmet yapabilsinler, Khk da belirtildiği gibi tekrar 33a ya atananlar zorunlu hizmet yapacak.

  Bu kadar kolay anlaşılır bir Khk,ve bunu yanlış yorumlayan üniversitelerin yanlış uygulamaları!!!

 2. Lokman dedi ki:

  Arkadaşlar aslında herşey Khk ile açık, maalesef çoğu Üniversitelerde bu Khk ‘yı düzgün yorumlayacak basiret yok. Khk diyor ki tüm Öyp’lileri açığa al, soruştur, Fetöcü olanları at, gerisini 33a ya geçir.

  Bir de burada gördüğüm herkes kendini kurtarma derdinde,kendisi hangi kapsamda Öyp li ise yalnızca o kapsama girenler için bencilce çözümler üretme,yorumlar yapma peşinde.

  Bu Khk ile yetki üniversiteler de istediğine istediğini yapar. Bir kere Öyp ile atandıysanız üniversiteye hepiniz 50d lisiniz şu an, Dr. olanları üniversite ister atar ister 33a yapar.

  Yok öğrenci değilmişte,atılamazmışta, yok öyle şeyler, üniversite ne isterse onu yapar, başımıza ne geldiyse bu dik kafasıyla üniversitelere hattâ Yök e diklenen arkadaşlarımız yüzünden oldu,onların had bilmezliklerinin acısını hepimizden çıkarttılar. Yok böyle bir saçmalık ya, asli üniversitesine hiç dönmemek için Yök’e dava açmak nasıl bir haddini bilmemezliktir,dengesizliktir. Düşürüldüğümüz hale bakın ya!!!!

Yorum Yaz

1 7 8 9