reklam
Akademik Personel | 21 Şubat 2017, Salı

TÜBİTAK’ta Sahte Diplomalı Uzman

TÜBİTAK’ta Sahte Diplomalı Uzman
       

TÜBİTAK’ın beyni olarak adlandırılan Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknoloji Araştırma Merkezi’nde (BİLGEM) sahte diploma ile uzman çalıştırdığı ortaya çıktı.

TÜBİTAK’ta inceleme yapan Teftiş Kurulu müfettişleri, kendisini Uludağ Üniversitesi mezunu olarak gösteren Cevdet Aydın’ın aslında lise mezunu olduğunu tespit etti.

Skandal şöyle gelişti: Lise mezunu olan Aydın, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi sahte diplomasıyla TÜBİTAK’a iş başvurusu yaptı. 1966 doğumlu olan Aydın, kendisini 1988’de Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünden mezun gibi gösteren sahte diplomasını 9 Nisan 2012’de Ankara 3’üncü Noteri’nden onaylatmış gibi gösterdi.

BİLGEM Başkanı Hasan Palaz da eksik belgelere rağmen Aydın’ı, 4 bin 800 TL maaş ile uzman olarak işe aldı. 2.5 yıl boyunca BİLGEM’de çalışan Aydın’ın devletten haksız yere toplam 144 bin TL maaş aldığı tespit edildi.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından Aydın’ın, istifa yazısı bırakarak kaçtığı öğrenildi. Teftiş Kurulu, Aydın ve Hasan Palaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: Sabah Gazetesi

 

       

Yorumlar

  1. Muhammed dedi ki:

    hiç şaşırmadım bu kurum için. çünkü bir zamanlar buralarda kimlerin cirit attığını, buraya adamlarını yerleştirmek için nasıl fellik fellik adam aradıklarını biliyordum. inş. temizlenmiştir onlar. sevsinler sizin masumiyetinizi.

  2. hukukcu dedi ki:

    Noterlere bir sistem kurup ilgili kurumların yevmiye no ile belgelere ulaşmalarını sağlamak bu kadar zor birşey mi ? 2014 yılındayız…

Yorum Yaz