reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

Torbadan Akademisyenlere Müjde Çıktı

27 Eylül 2014
Torbadan Akademisyenlere Müjde Çıktı
       

Ekim ayında sağlıkçıya yıpranma payı ve akademisyenlere zam geliyor. Doğudaki öğretmene de tazminat masada

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Memur-Sen heyeti ile yaptığı görüşmeden sağlıkçılardan engellilere, öğretmenlerden akademisyenlere kadar birçok kesime müjdeli haber geldi. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, görüşmenin ayrıntılarını açıkladı. Başbakan Davutoğlu, doktor, hemşire, diğer sağlık çalışanlarına her 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmesi konusunda Çalışma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı‘nın çalışma yürüttüğünü kaydederek, yeni yasama döneminde Meclis’e getirileceği mesajını verdi.

DAVUTOĞLU YEŞİL IŞIK YAKTI
Hakim, savcılara olduğu gibi akademisyenlere de zamverilmesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, “Üniversitelerdeki akademik personelin maaşlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Profesörlerin maaşlarının genel müdür, doçentlerin genel müdür yardımcısı, asistan, okutmanların da uzman maaşlarına eşitlenmesi suretiyle artırılması uygun olur” dedi. Davutoğlu da, bu konudaki çalışmanın yaşama geçirilme aşamasında olduğunu söyledi.

HACCA GİDENE YÜZDE 50 İNDİRİM
Başbakan Davutoğlu
, “Hac ibadeti yapacak engelliler ve onlara refakat edeceklere yüzde 50 indirim yapılmalı” önerisine destek verdi. Gündoğdu, öğretmenlerin çeşitli nedenlerle kalmak istemedikleri bölgeler için ‘kalkınmada öncelikli yöre tazminatı’ ödenmesi önerisi getirdi. Önerileri not alan Başbakan Davutoğlu, değerlendirileceği
sözünü verdi.

Kaynak: Takvim

       

Yorumlar

 1. aci gercekler dedi ki:

  Avrupaya giden anlar sadece odtu ile maras sutcu imam universitesi arasinda fark olmadigini ve odtu olsun bou olsun hepsinin hikaye oldugunu.adam turkiyede en iyi diye etiketlenen unide dahi okumak istemez.biz 80 li yillardan kalma ph metre kullanmayi ogrendjk diye sevinirken adamlar avrupada proj3 yapiyor ve satiyo.bizzar musahede ettim ve ulkemden ve kendimden utandim yillardir kazandigim uninin adini gururla soyledim diye soranlara.

 2. ophelia dedi ki:

  Bitirilen universiteye göre kıdem??? Komiksiniz, bitmedi hala şark universiteleri zihniyetiniz, çoğu büyük okul mezunundan daha başarılıdır ve gayet kaliteli yayinlar çıkarır o çok kucumsediginiz şark üniversiteleri mezunları. Keşke rotasyon zorunlulugu gelse tum kadrolara, o zaman gorurduk büyük okul personelleri o hic bitemeyen tezlerini en kisa surede nasıl bitiriyorlar.

  1. ars.gor. dedi ki:

   kardeşim çok doğru söylüyorsun. bu üniversite kibirini atamayanlar hem işiyle hem egosuyla uğraşıyor olsa gerek…

 3. Sispus dedi ki:

  Müjde nedir, biri anlatabilir mi? Haberde müjde göremiyorum.

 4. samet dedi ki:

  arkadas kendini degerli hissetmek istiyor galiba 🙂

 5. Serhan dedi ki:

  Profesörlük ve Doçentlikteki kıdemli – kıdemsiz ayrımına son verilmelidir. Eşit işe eşit ücret derken, aynı işi yapan ve aynı ünvandaki akademik personel için de maaş eşit olmalıdır. Uygulama da ise, mevcut durumda doçentlerde 500 TL’ye varan maaş farkı çıkmakta. Düzeltme yapılmalıdır.

  1. Teoman dedi ki:

   Doçentlikte böyle bir ayrım var ama profesörlükte yok diye biliyorum …

 6. Yorumsuz Yorumcu dedi ki:

  Güzel bir haber ama mesleki dallara göre dağıtım ve bitirilen üniversiteye göre kıdem şart bence. veya başka kriterler ile çalışan üreten ile diğerlerinin ayrılması.

 7. özgür özdemir dedi ki:

  öğretim görevlisi ve uzman niye denmiyor bir türlü?

  1. Serhan dedi ki:

   Bir düzenleme olacaksa, akademik camianın dışındakilerden her ünvanı teker teker saymasını beklemeye gerek yok. Tüm öğretim elemanları için deniyor. Bence dahil edildikleri, belli.

Yorum Yaz