reklam
reklam
Akademik Personel | 23 Ekim 2016, Pazar

THY’den Akademisyenlere ve Öğretmenlere Yüzde 30 İndirim

10 Kasım 2015
THY’den Akademisyenlere ve Öğretmenlere Yüzde 30 İndirim
       

Türk Hava Yolları, Akademisyenler, Öğretmenler ve ailelerine yurtiçi yolculuklarında indirimli uçuş imkanı sağlamaya başladı.

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye’nin dört bir yanında fedakarca çalışarak bu kutsal görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerin, öğretmenler gününü özel bir kampanya ile kutluyor. THY, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) bağlı üniversitelerde görev yapmakta olan öğretmen ve ailelerine 20 Kasım 2015-01 Nisan 2016 (dahil) tarihleri arasında seyahat edilmesi koşuluyla Türk Hava Yolları ve Anadolu jet markalarının tüm iç hat (Ercan, Hopa hatları ile Türk Hava Yolları’nın ortak uçuş anlaşması yaptığı diğer havayolları uçuşları kampanyaya dahil değildir) seferlerinde yüzde yüzde 30 indirim uygulayacağını açıkladı.

THY’den yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında biletleme işlemi aynı soyada sahip yolcuların birlikte seyahat etmeleri koşuluyla 4 kişiye kadar yapılabilecek. Kampanya dahilinde biletler 05 Ekim 2015-01 Nisan 2016 (dahil) tarihleri arasında satın alınabilecek.

THY, kampanya kapsamındaki şartları da şöyle sıraladı:

“Kampanya, PNR’da (Passenger Name Record – Yolcu İsim Kaydı) aynı soyada sahip en az 1, en fazla 4 yolcu bulunması durumunda uygulanacaktır.

Çift soyada sahip yolcuların, rezervasyon esnasında soyadı kısmına beraber seyahat edeceği ailesine ait soyadını girmek suretiyle öğretmen indiriminden yararlanacaktır.

Çift soyadı kullanmayı tercih eden yolcularımız, ikinci soyadını isim hanesinde belirterek yine bu indirimden yararlanabilecektir.

Kampanya kapsamındaki uçuşlarda, kampanyanın başlama tarihinden önce konfirme rezervasyon yaptırmış yolcular da bu indirimden faydalanabilecektir.

Seyahat değişikliğine ve iadeye izin verir.

Yolculardan biri gruptan ayrı seyahat etmek isterse yapılan indirim geçersiz olacak ve indirimsiz ücret kullanılacaktır.

Açık olarak düzenlenen biletlere indirim yapılmayacaktır.

INF (bebek yolcu tipi) ücretleri üzerinden ayrıca bir indirim uygulanmayacaktır.

Aktarmalı seferlerde de indirim uygulanacaktır.

Diğer kampanyalar ve indirimler ile birleştirilmez.

Diğer uygulama koşulları için orijinal ücret kuralları geçerlidir”.

İhlas Haber Ajansı
       

Yorumlar

 1. Zeynep diyor ki:

  Arkadaslar ben de arastirma gorevlisiyim.bugun thy ofisinden biletimi aldim ve kurum kimligini gosterdigimde %30 indirimden yararlandim.1 nisan 2016 ya kadar kampanya devam edecekmis.bilginize

 2. mustafa cirit diyor ki:

  Kampanyaya emekli ogretmenler dahilmi?

 3. Yalçın diyor ki:

  MUSTERI ILETISIM MERKEZI Nov 10 at 8:36 PM
  To
  ….
  Message body
  Sayın Yalçın ….

  10 Kasım 2015 tarihinde oluşturduğunuz geri bildiriminiz ünitemize ulaşmıştır.

  Belirtmek isteriz ki, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapmakta olan öğretmenler ve aileleri, YÖK’e bağlı üniversitelerde görev yapmakta olan öğretim üyeleri ve aileleri için Ortaklığımız Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet iç hat seferlerinde (Ercan, Hopa ve code share seferleri hariç), 20 Kasım 2015 – 01 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerde geçerli olmak üzere, bahsi geçen iç hat öğretmen indirimi uygulanacaktır.

  Bilgilerinize arz ederiz.

  Saygılarımızla,

 4. ran diyor ki:

  Akademisyenleri değil sadece öğretim üyelerini kapsıyor. Dün telefon ettim. Özellikle iki defa sordum. Her ikisinde de şu cevabı aldım: “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve Yüksek Öğretim Kurumu’na bağlı üniversitelerde görev yapmakta olan öğretmen, ÖĞRETİM ÜYESİ ve ailesine….” Buna rağmen araştırma görevlileri, öğretim görevlileri vs. dahil edilir mi bilmiyorum. Belki bir yazım yanlışı, yanlış aktarma vardır. İnternet sayfasından bilet alırken yetişkin değil öğretmeni seçecekmişiz.

 5. hp diyor ki:

  Az önce müşteri hizmetlerini aradım akademisyenleri kapsamıyor dediler

 6. Fatma diyor ki:

  Daha geçen hafta isteseler beni alabilecekken acemilikleri yüzünden beni uçağa kabul etmediler. Ben öğretmenim. İzin için geliş gidiş bedelimin iki katına tekrar bilet almak zorunda kaldım. Yazık günahtır inanmayın thy ye.

Yorum Yaz