Akademik Personel | 24 Mart 2017, Cuma

Tez Danışmanı Açığa Alınan Öğrencilerle İlgili Görüş

15 Kasım 2016
Tez Danışmanı Açığa Alınan Öğrencilerle İlgili Görüş
       

Yükseköğretim Kurulu, 15 Temmuz süreci sonrasında yürütülen soruşturmalarda tez danışmanı açığa alınan öğrencilerin durumları ile ilgili görüş verdi.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açığa alınan tez danışmanlarının rızası olmadan yeni tez danışmanı olarak atanan bir lisansüstü tezde aynı konunun devam edip etmeyeceği ve hazırlanan tezlerin akademik etik açısından sorun teşkil edip etmeyeceği konusunda görüş sorulmuştur.

YÖK Başkanlığından alınan cevabi yazıda; tez danışmanı açığa alınanların yerine yeni tez danışmanı atanması durumunda tezlerde aynı konunun devam edebileceğine ve hazırlanan tezlerin akademik sorun teşkil etmeyeceğine karar verilmiştir.

İŞTE YÖK YAZISI:

Kaynak: Memurlar.net

       

Yorumlar

  1. pede dedi ki:

    Peki 15 temmuzdan bu yana bu açıklamayı yapmak çok mu zordu! Bu açıklama gelmediği için yeni danışman atanmadı, ODTÜ’de doktorayı kazandığım halde eğitimim bitmediği için gidemedim. Yazıklar olsun, ülkede akademi kalmadı, bilim kalmadı, insanlar sözleşmem yenilenecek mi, atılır mıyım vs diye düşünmekten makale yazamaz, bilim üretemez oldu.

Yorum Yaz