reklam
reklam
Akademik Personel | 26 Ekim 2016, Çarşamba

Sümen Altı Tabirini Dilimize Kazandıran Sümen Takımına Has 4 Özellik

13 Ocak 2016
Sümen Altı Tabirini Dilimize Kazandıran Sümen Takımına Has 4 Özellik
       

Resmi makam odalarının olmazsa olmazlarından olan sümen takımı artık küçük esnafın dahi masasına kazandırdığı bir “ciddiyet abidesi” haline geldi. Neredeyse süt almak için girdiğiniz bakkaliyede de masa üzerinde bir sümen takımı göreceğiz. Hakkını yememek lazım; bu takım bulunduğu yerin atmosferindeki ciddiyeti tavan yaptırıyor. Bir heybet, bir ciddiyet, bir asalet ki, sormayın gitsin. Zaten cazibesi de işte bu özelliklerinden geliyor.

1- Takımın Parçaları Birbirinden Ayrılmaz

Adı üzerinde; sümen takımı! Toplam 5 ya da 6 parçadan oluşan bu takımın parçaları birbirinden ayrılamaz. Bu konuda makam sahiplerinin çok hassas olduğunu da unutmayın. Ola ki bir parçayı alır kendi masanıza götürürseniz ya da kaybederseniz vay halinize…

2- Sümenin Altında Neler Gizli Neler

Bu takıma has özelliklerden bir diğeri de ana parça olan sümenin altında çok şeyin gizli olmasıdır. Sanırsınız ki sadece özel ve gizli evraklar buraya sotelenir. Oysa neyin parçası olduğu anlaşılamayan küçük nesneler, elektrik faturaları, mağazaların indirim kuponları, kısacası ıvır zıvır ne varsa sümenin altına bulabilirsiniz. Malumunuz, bu tür eşyaları amacı dışında kullanmaya bayılırız.

3- Suni Deri Olursa Tadından Yenmez

Elbette bu takımların plastiğinden kumaşına kadar her malzemeden imal edilmişini piyasada bulmak mümkün. Ancak her nedense deri görünümü takımın en çok tercih edilenidir. Her ne kadar deri görünümü çok daha sıkıcı bir hava katsa da sümen takımlarının suni deri olanları daha makbul. Birine hediye alacaksanız gerçek deri almayın, suni olanı tercih edin ki oda kokmasın!

4- Terfi Alanlara En Güzel Hediye Seçeneği

Bu takımların kendine has özelliklerinden biri de muhteşem bir hediye seçeneği olmalarıdır. Özellikle terfi alan bir yakınıza almak için daha güzel bir hediye seçeneği bulamazsınız. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden ofis malzemeleri satan bir internet sitesinde soluğu alabilirsiniz. Unutmayın; sizin aklınıza geldiyse, başkalarının da aklına gelmiştir. Herkesten önce bu hediyeyi ona siz alın ki karizmanız artsın. E sizi tutmayalım biz o zaman…

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz