Akademik Personel | 20 Eylül 2017, Çarşamba

Soğanlık Arçelik Servisi : Çamaşır Makinesi Arızaları

Soğanlık Arçelik Servisi : Çamaşır Makinesi Arızaları
       

Arçelik çamaşır makineleri günümüzün ihtiyaç yapısına uygun olarak, özel ve ileri teknolojiye sahip olarak tüketicinin hizmetine sunulurlar. Sahip oldukları teknolojik değerlerin yanı sıra, teknik üstünlükleri ve dayanıklılıkları, ülkemizin koşullarına göre özel olarak geliştirilen çamaşır makineleri, aynı zamanda uzun test süreçlerinden geçirilerek tüketicilerin hizmetine sunulurlar. Tüm bu özelliklerine rağmen, sahip oldukları akıllı teknoloji nedeniyle, özel çalışma koşullarına ihtiyaç duyan Arçelik çamaşır makinelerinin, ihtiyaç duyduğu tüm çalışma koşulları tüketicilere, cihazla birlikte verilen kullanma kılavuzlarında tebliğ edilir. Kullandığınız modele göre, internet aracılığıyla da ulaşabildiğiniz kullanma kılavuzları içeriklerinde, cihazların hangi kurulum koşullarına ihtiyaç duyulduğu, bakım ve temizleme bilgileri, cihazın nasıl kullanılacağı gibi detaylı bilgiler bulunur. Tüm özellikleri ve kullanma kılavuzunda belirtilen kurulum ve kullanma kurallarına rağmen, çamaşır makineleri, yüksek bir oranla kullanıcı hatalarına paralel olarak, çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olurlar. Gündelik yaşamlarımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan çamaşır makinelerinin, çeşitli nedenlerle arıza yapması, yaşam standartlarımız üzerinde oldukça büyük olumsuz etkiler oluştururlar. Bu nedenle kısa süreler içerisinde gerekli teknik desteğin sağlanması ve cihazın onarılması önemlidir. Uzun yıllardır satış sonrası hizmetler kapsamında üstün nitelikli ve başarılı faaliyetlerini sürdüren Soğanlık Arçelik Servisi, oluşan arızaların en kısa süreler içerisinde ve en yetkin şekilde giderilmesini sağlayarak, yaşam standartları üzerinde üst düzey katkı sağlar.

Arçelik çamaşır makinelerinin kurulduğu alanın, sert, nem almayan ve düz bir zemine sahip olması öncelikle dikkat edilmesi gereken detaydır. Cihazın bağlı olduğu elektrik şebekesinin, gerekli yükü kaldırabilecek amper değerine sahip sigortalara ve tesisata sahip olup olmadığı diğer önemli detaydır. Benzer şekilde cihazın bağlanacağı prizin ve hattın mutlaka topraklı olması gereklidir. Cihazın konumlandırıldığı yerde, herhangi bir başka cisim veya duvar gibi engellere dayandırılmaması, makinenin çalışma sı sırasında ihtiyaç duyduğu vibrasyon alanı için önemli bir diğer detaydır. Çamaşır makinesinin kurulduğu yerde, herhangi bir sert cisim veya duvarla arasında en az 10 cm’ lik boşluğun bulunmasına özen gösterilmelidir. Arçelik çamaşır makinesi kurulumu sırasında gerekli şartların yerine getirilebilmesi ve cihazın sağlıklı bir şekilde çalıştırılabilmesi için, Ünalan Arçelik Servisi teknik servis personellerinden gerekli yardım talebinde bulunmanızı öneririz.

Çamaşır makinenizin kurulduğu alanda ihtiyaç duyduğu su girişi ve çıkışı birimlerinin, belirlenmiş standart yüksekliklere uygun olması sağlanmalıdır. Genel olarak banyo ve benzeri alanlara kurulmakta olan çamaşır makinelerinin, kurulduğu alanının mutlaka kuru ve su almayan bir bölge olması, cihazınızın daha uzun bir ömürle ve daha verimli çalışmasına neden olacağı gibi, aynı zamanda elektronik bir cihaz olan makinenizin, oluşabilecek çeşitli elektriksel sorunlarında önüne geçeceği unutulmamalıdır. Cihazınızın kurulumu ve nasıl kullanılacağı ile ilgili olarak Pendik Arçelik Servisi teknik servis personellerinden, her gün ve her saat olmak üzere hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

       

BENZER HABERLER