Akademik Personel | 21 Şubat 2018, Çarşamba

Şoförlük Yaptığı Üniversiteye Aracını Bağışladı

Şoförlük Yaptığı Üniversiteye Aracını Bağışladı
       

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 21 yıl şoförlük yapan Ali Arıkan’ın vasiyeti üzerine aracının satılmasından elde edilen gelirle adına toplantı salonu açıldı.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 21 yıl şoförlük yapan Ali Arıkan, aracının satılıp üniversiteye bağışlanmasını vasiyet etti. Arıkan’ın vasiyeti yerine getirilirken aracının satılmasından elde edilen gelirle adına toplantı salonu açıldı.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde şoför olarak görev yaptığı 21 yıl boyunca çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle herkesin sevgisini kazanan Ali Arıkan, geçen yıl hayata gözlerini yumdu. Arıkan, vasiyetinde aracının satılıp üniversiteye bağışlanmasını istedi.

Arıkan’ın vasiyeti ailesi tarafından yerine getirildi. Vasiyet sonucu üniversiteye yapılan bağışla Arıkan’ın çalıştığı Eczacılık Fakültesi’nde adını taşıyan toplantı salonu yapıldı. “Ali Arıkan Toplantı Salonu”, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, akademisyenler ve Arıkan’ın ailesinin katıldığı törenle açıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, Ali Arıkan’ın yaptığı bağışla kurumuna ve ülkesine bağlı bir anlayış sergilediğini söyledi. Bu bağışın kararını kolay kolay kimsenin veremeyeceğini kaydeden Erkan İbiş, “Bu olay Arıkan’ın ne kadar insani özelliklerle bezenmiş olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda azim ve inanç var. Burada çalışırken aynı zamanda okumuş. Kendini geliştirmiş. Bu zenginliğini de çocuklarına yansıtmış. Onları yetiştirmiş ve onları topluma emanet etmiş. Onlar da değerli insanlar ki babalarının bu vasiyetini yerine getirmiş” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

 

       

BENZER HABERLER