reklam
reklam
Akademik Personel | 27 Ekim 2016, Perşembe

Serbest Bırakılan Rektör Yardımcısı ile Genel Sekreter İstifa Etti

15 Ağustos 2016
Serbest Bırakılan Rektör Yardımcısı ile Genel Sekreter İstifa Etti
       

BOLU’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Bahar ile Genel Sekreter Prof.Dr. Erdal Bekiroğlu tepkiler üzerine görevlerinden istifa etti.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ile Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu 25 Temmuz’da İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanarak 4 Ağustos’ta adliyeye sevk edilen Prof. Dr. Bahar ile Prof. Dr. Bekiroğlu, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Görevlerine geri dönen Prof. Dr. Mehmet Bahar ile Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu yaşanan tepkiler üzerine görevlerinden istifa ettiler.

AİBÜ’den yapılan yazılı açıklamada, “Basında yer alan bazı haberlere ilişkin 13 Ağustos 2016 tarihinde kapsamlı bir basın açıklaması yapılmıştı. Bu meyanda göz altına alınıp adli kontrol şartı ile serbest bırakılan üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Genel Sekreteri’nin, 12 Ağustos 2016 tarihi itibariyle idari görevlerinden ayrıldıkları kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Doğan Haber Ajansı

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz