reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

Saç Bakımı ve Doğal Cilt Maskeleri

8 Aralık 2015
Saç Bakımı ve Doğal Cilt Maskeleri
       

Saç Bakımı ve Doğal Cilt Maskeleri Günümüz koşulları, yoğun çalışma hayatı ve  insanların gelişen refah düzeyi ile birlikte gelen hava kirliliği insanlar üzerinde birbirinden farklı hastalık ve sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştur. İnsanlar iş hayatlarına harcadıkları vakit kadarda belki kendi bakım ve sağlıklarına harcamak durumunda kalmışlardır.

Halk arasında yaygın bir söz vardır; “İnsanların yediklerinin yarısı ile kendileri yarısı ile de doktorlar yaşar.” Cildimizden tutun saçlarımız, tırnaklarımız, iç organlarımız yiyip içtiğimiz doğal olmayan ürünler, kullandığımız bakım ürünleri ve soluduğumuz hava yüzünden sürekli tahriş olmaktadır. Özellikle ne olduğu bilinmeyen kremler, saç şekillendiricileri, saç bakım kürleri bugün milyoncu olarak tabir edilen orta sınıf züccaciye ya da marketlerde dahi satılmaktadırlar. Gelir düzeyi düşük aileler ve bu şekilde bir aile içerisinde yetişen çocuklar bu ürünlere çok itibar etmektedirler. Fakat bu ürünleri kullanmayı alışkanlık eden bir gencin saçları maksimum 5 yıl içerisinde dökülmektedir.

Önemli olan ailenin gelir düzeyi değildir. Önemli olan ailenin çocukları için araştırmayı seven bir aile olup olmadığıdır. Bugün saç bakımı ile ilgili olup çok yüksek fiyatlara satılan ürünler mevcuttur. o ürünleri fiyatlarını etkileyen en büyük etken ne biliyor musunuz? Üzerinde veya ambalajında “DOĞAL“ kelimesinin geçmesi. Bugün mutfağınızda yemek sonrası arta kalan malzemeler ile harika saç ve cilt bakım kremleri, maskeler ve kürler hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Portakalı yiyip bir dilimi yada kabuğunu atmayın maske yapın. Yumurta kırarken sadece bir tanesinin sarısını kullanarak mucizevi saç bakım kürü ve cilt için peeling maskesi elde edebilirsiniz salata yaparken birkaç damla zeytin yağı kenara ayırarak kepek sorununu kökten çözebileceğiniz gibi saç dökülmelerini de bir daha hiç yaşamayacaksınız. Bundan emin olur.

Bu ve benzeri cilt maskeleri ve binlerce bakım ürünü hakkında dogalcilt.com adlı bir site okurlarına oldukça faydalı bilgiler sunmaktadır. Bu site yayınladığı tüm yazı ve resimlerinden manevi olarak sorumlu olduğunu düşünür ve ona göre hareket etmektedir. Okurlarının tüm yaş aralığında olabileceğini bildiği için onların ruh sağlığını dahi tehlikeye atmamak için yayınladığı resimlerinde de ölçülü olmayı hedefler.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz