reklam
Akademik Personel | 24 Ocak 2017, Salı

ÖYP Aralık 2013 Tercihleri Başladı

18 Aralık 2013
ÖYP Aralık 2013 Tercihleri Başladı
       

“Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul Ve Esaslar” uyarınca, Yükseköğretim Kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına atama yapılacaktır.

16/12/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 18/12/2013 (Saat:17:30) – 25/12/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında  yapılacaktır.

Tercihlerinizi yapmak için TIKLAYINIZ

İlan Numaralı Kadroları Görmek İçin TIKLAYINIZ

 

ÖYP Tercih Rehberi

 

2013 Aralık ÖYP Adım Adım Tercih Kılavuzu

 

ÖYP 2013 Aralık Kadroları

 

       

Yorumlar

1 2
 1. COMU_17 dedi ki:

  yarım saat boyunca tercih yapabilmek için uğraştım ancak sitede şifre yada tc yanlış deyip durdu ve ben ÖYP tercihi yapamadım aynı durumu yaşayan oldu mu ve nasıl çözüm bulundu?

 2. gg dedi ki:

  eşdeğerlik tablosu hala yayınlanmadı mı yoksa yayınladı da biz mi göremiyoruz?kimya lisans mezunu teknoloji fakültesi enerji sistemleri mühendisliğine başvuru yapabilir mi yada imalat mühendisliğine yada orman endüstri mühendisliğine bu bölümler ile eşdeğerliği var mıdır acaba nereden bilgi alınabilir??yök ile irtibata geçmeye çalıştık ama olmadı

 3. erdem dedi ki:

  11 Ağustos 2012 tarihinde yapılan IELTS sınavı için hangi eşdeğerlik tablosu kullanılmalıdır, Teşekkürler.

  1. haticeis dedi ki:

   Bu sorunun cevabını bulabildiniz mi? Aynı durumdan bende etkilendim. 14 nisanda hangi eşdeğerlilik tablosunu kullanmam gerektiğini bir türlü bulamadılar.

 4. themrah dedi ki:

  Arkadaşlar ilan şartlarında şöyle bir şey var: “Yükseköğretim Kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmaktayken ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınavdan (ALES) muaf olup, bu adayların yerleştirme işlemlerinde ALES puanı 70 olarak değerlendirmeye alınacaktır.” Ben ar.gör. olarak çalışmaktayım. Bu şart bizim için de geçerli mi? Yani başvuru yapsam ALES 70 olarak mı değerlendirilecek?

  1. salix dedi ki:

   hocam kılavuz ve forumlardan anladığım kadarıyla öğretim elemanı olarak çalışıyorsanız ales şartı yok muaf olup ales notunuz 70 oluyor ama ales puanınız varsa onuda girebilirsiniz.

 5. yasinkus dedi ki:

  Dün akşamdan beri yok sistem dediğin gibi ne kadrolar ne de tercih aşaması açılmıyor

 6. Dissident dedi ki:

  sistem açılmıyor ya. ne ilanlar ne tercihler. hafta sonu tatili herhalde 🙂 yarına bakcaz artık.

 7. Özge Albayrak dedi ki:

  arkadaşlar sayfaya bende ulaşamadım bırısı yardımcı olabılırmı

  1. Hüseyin Tunçel dedi ki:

   Ben de başvurular başladığından beri sisteme giremiyordum üye dahi olamadım. Dün akşam öylesine denerken sistem açıldı kayıt ve tercih işlemlerini hallettim. Siz de farklı tarayıcılarla günün farklı saatlerinde deneyin sona yaklaşırken yoğunluk azalacak bi şekilde giriş yapabilirsiniz

Yorum Yaz

1 2