reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

ÖSYM’ye, Sınav Ücretlerinde Yüzde 50 İndirim Çağrısı

ÖSYM’ye, Sınav Ücretlerinde Yüzde 50 İndirim Çağrısı
       

ÖSYM’nin yaptığı sınavlar için talep edilen ücretler Change.org’ta imza kampanyası oldu. ‘ÖSYM’nin sınav ücretlerini yüzde 50 oranında indirmesini talep ediyoruz’ başlığıyla açılan imza kampanyasına 6 bin 558 kişi destek verdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) düzenlediği sınavlara giriş ücretlerinin yarıya indirilmesi için Change.org’ta başlayan ve hâlâ devam eden kampanyada, birçok öğrencinin bu ücretleri zorlanarak ödediği vurgulandı. Kampanya metninde Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ÖSYM, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı’na çağrı yapıldı. İmza kampanyasına 30 Mart itibariyle 6 bin 558 kişi imza verdi. Metinde özetle şu ifadeler yer aldı:

Kampanyanın olduğu link: https://www.change.org/p/%C3%B6sym-nin-s%C4%B1nav-%C3%BCcretlerini-50-oran%C4%B1nda-indirmesini-talep-ediyoruz

“ÖSYM’nin yaptığı sınavlar için aldığı ücretler, Türkiye’de yaşayan pek çok öğrencinin zorlanarak ödeyeceği hatta ödeyemeyerek sınavlar arasında tercih yapmak zorunda kalacakları seviyede çok yüksektir. Sınavlara birçok öğrencinin kolaylıkla girmesini, ailelerin ve öğrencilerin zorlanmaması için sağlamak için YÖK’ün, ÖSYM’nin, Başbakanlık’ın ve Cumhurbaşkanlığı’nın talebimize kulak vermesini istemekteyiz.”

Kaynak: Hürriyet

       

Yorumlar

 1. Raikonen dedi ki:

  Bence başlatılan en iyi kampanyalardan biri. Keşke kaynak alınan Hürriyet de; Hüriyyeti kaynak gösteren akademikpersonel.org’da imza atılan sayfanın linklerini de paylaşsalardı, belki daha çok destekçi bulunmasının ön ayak olurlardı.

  Kampanyanın olduğu link: https://www.change.org/p/%C3%B6sym-nin-s%C4%B1nav-%C3%BCcretlerini-50-oran%C4%B1nda-indirmesini-talep-ediyoruz

 2. MSD dedi ki:

  Neden % 50 indirim istiyoruz, tamamen kaldırılsın, aynı sitede öyle de bir kampanya var, asıl onu desteklemek lazım.

 3. Nurten dedi ki:

  Sınav ücretleri çok fazla.el-insaf.

 4. dark_mist dedi ki:

  keşke linki de altta vermiş olsanız en azından bizde bir katkı da bulunurduk.

Yorum Yaz