reklam
Akademik Personel | 27 Şubat 2017, Pazartesi

ÖSYM’Den Basın Açıklaması

28 Şubat 2014
ÖSYM’Den Basın Açıklaması
       

ÖSYM’nin hakkında çıkan haberlere yönelik gerçekleştirdiği basın açıklaması şu şekilde:

 

26 ve 27 Şubat 2014 tarihli basın ve yayın organlarında “Cemaat abisinden sınav itirafı” başlıklı “2013 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’nda, soruların bir gün öncesinde “bazı öğrencilere dağıtıldığı iddiası ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu” ifadeleriyle yer bulan haberlere ilişkin olarak aşağıdaki duyuruyu yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

Başkanlığımız tarafından düzenlenen tüm sınavlarda en yüksek düzeyde güvenlik önlemleri titizlikle uygulanmakta, en küçük olumsuzluk ve güvenlik açığı ile karşılaşılmaması için her türlü teknolojik olanak kullanılmakta ve önceden belirlenmiş ilke ve kurallar kapsamında azami dikkat gösterilmektedir. Bu haberin medyada yer alması ile hemen bir inceleme başlatılmış olup;

  • Öncelikli olarak Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığından söz konusu başvuru ile ilgili resmi bilgi  ve belgeler talep edilmiştir.
  • Söz konusu sınav ile ilgili olarak tüm Türkiye’de ve  özellikle Kayseri’de daha önceki yıllarda yapılan sınavlar ile bir karşılaştırma yapılmış, ilgili test ortalamaları ve başarı sıralamaları incelendiğinde herhangi bir olağan dışı durum tespit edilmemiştir.

 

Söz konusu  iddia ile ilgili Başkanlığımız tarafından başlatılan inceleme devam etmekte  olup  her türlü başvuru ve talepler titizlikle değerlendirilmektedir.

Toplumsal huzur ve barışın zarar görmemesi için  bu tür iddiaların titizlikle değerlendirilmesi,  medya kuruluşlarımızın edindikleri her türlü bilgi ve belgeyi öncelikle kurumumuz ile paylaşmasının önemli olduğunu bir kez daha hatırlatırız.

       

Yorumlar

  1. Allah korkusu olan vatandaş dedi ki:

    pislikler her taraftan saçılıyor. gizlemeniz artık mümkün değil. sorular milletin elinde geziyor. sınavlara bir şekilde bulaşan büyük bir kitle ösym sınavlarındaki dümenleri biliyor, herkes bu kokuşmuşluğu konuşuyor. Abdurrahman dilipak ın 2 marttaki yazısını okuyun. bu başkanlar koltuklarında çivili midir? bunca rezilliğe rağmen neden siyasi otorite ve yetkililer hesap sormuyor. gıkını çıkarmıyor. Allah aşkına bu ülkeye neler oldu böyle. nereye gidiyoruz. bunların arkasında kimler var.

    http://gundem.milliyet.com.tr/dilipak-cemaatin-parasi-bankasi/gundem/detay/1845088/default.htm

    yazıklar olsun osym yi bu hale getirenlere, insanların emeğini, hakkını, yarınlarını çalanlara. ve buna kayıtsız kalan tüm bürokrasiye, siyasetçilere.

Yorum Yaz