Akademik Personel | 25 Mart 2017, Cumartesi

Online SPSS Eğitimi 17 Ekim’de Başlıyor

Online SPSS Eğitimi 17 Ekim’de Başlıyor
       

ONLINE SPSS KURSU

Problem durumlarına karşılık hangi analizlerin geleceğini belirlemekte güçlük mü çekiyorsunuz?

Analizlerinizi akademik olarak rapor haline getirirken zorlanıyor musunuz?

Çalışmalarınızın analizleri için ücret ödemek istemiyor musunuz?

Cevabınız ‘EVET’ ise siz değerli bilim insanlarını;

17 EKİM PAZARTESİ günü  ONLİNE CANLI ANLATIMLI SPSS KURSU’muza  bekliyoruz. Akademik İstatistik olarak yeni önemde de iddialıyız. Derslerimiz Pazartesi ve Perşembe akşamları saat 19:00-22:00 arasında olacaktır. Dersi kaçıran ya da tekrar izlemek isteyen katılımcılarımız için kurs boyunca bütün derslere sınırsız ulaşım imkânı sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için www.akademikistatistik.com sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

SPSS ile veri analizini öğrenmeniz veya geliştirmeniz için her şey düşünüldü.

Kurs sonunda katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir. İsteyen katılımcılarımızın faturaları adreslerine kargo ile ulaştırılacaktır. Tek çekimlerde fiyatımız 700 tl dir.

istatistik

 

Detaylı Bilgi İçin İletişim:

Uzman: 0546 908 61 59

E-posta: istatistikakademik@gmail.com

Web sitesi: www.akademikistatistik.com

Adres:  AGS Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.

Yenigün mah. Gaziosmanpaşa Bulv. Konak/İzmir

       

Yorumlar

 1. Akademik İstatistik dedi ki:

  Yorumunuz için Teşekkür ederiz hocam.

 2. Recep Açıkgöz dedi ki:

  Korkulu rüyam haline gelen SPSS programını kolayca öğretmenin yanında tez çalışmanın başından sonuna kadar her konuda yardımcı olan harika bir ekip. Herkese teşekkürler.

  1. Akademik İstatistik dedi ki:

   Yorumunuz için Teşekkür ederiz hocam.

 3. Erol Bey dedi ki:

  Öncelikle kursu düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Geçen seneki kursta Canlı anlatım ve sınırsız tekrar dinleme imkanı ile konuları çok pekiştirdim. Şuan SPSS ile analizlerimi tek başıma yapabilmekteyim.

  1. Akademik İstatistik dedi ki:

   Yorumunuz için Teşekkür ederiz hocam.

 4. Ayşe Ü. dedi ki:

  Merhaba,

  Demo derste korelasyon anlatılırken, R-kare değeri verilmiş. Ancak regresyon analizi yapılmadan nasıl olur da R-kare değeri veriliyor anlayamadım? Önce modelin anlamlılığını test edip sonrasında bağımsız değişkenin bağımlı değişkeni ne kadar açıkladığını görmek doğru olacaktır. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen. Korelasyon analizi değişkenler arasında yalnızca yön belirlerken, regresyon analizi miktar belirtir. Bu yüzden anlatımın yanlış olduğunu belirtmek isterim. Araştırmacılarda buna göre kararını versinler. İnsanlar bazı şeyleri bilmiyor diye yanlış yönlendirmenin anlamı yok. Kolay gelsin.

  1. Merhaba Hocam,

   Öncelikle r2 ifadesi ile o analizde kastedilen DETERMİNASYON KATSAYISI’dır. Determinasyon katsayısı da büyüklük belirtir açıklanan varyans oranını gösteren çok temel bir katsayıdır. Korelasyon analizleri sonucunda Determinasyon katsayısı verilmezse analiz eksik tamamlanmış olur. Korelasyon analizleri yön verirken hesaplanan determinasyon katsayısı ilgili yöndeki değişimin açıklanma oranını bize anlatır. Aşağıda determinasyon katsayısıyla alakalı birkaç kaynakçayı sizinle paylaşmak istiyorum.
   Dediğimiz gibi bu kurs ile temel olarak yanlış bilinen bilgileri düzeltmek istiyoruz. Yine de olumlu eleştiriniz için teşekkür ederiz.
   Ayrıca korelasyon analizlerinde bağımlı bağımsız değişken yoktur çünkü bağımlı bağımsız değişken neden sonuç olduğunda hangisini neden hangisinin sonuç olduğunu belirtir. Bu durumda rassal değişkenlerden bahsetmek belki daha doğru olacaktır. Bu doğrultuda Korelasyon analizlerinde neden sonuç olmadığı için değişimden ve bu değişimin yönü ve büyüklüğünden bahsedilir.

   1) Korelasyon katsayısının karesi detarminasyon katsayısıdır. Bir değişkendeki değişimin yüzde kaçının diğer bir değişken tarafından açıklanabildiğini gösterir.
   Kaynakçası: Abdullah CAN, SPSS ile Bilimsel Araştırma Sürecinde Nicel Veri Analizi, EGEM yayınları
   2)Korelasyon, olasılık kuramı ve istatistikte iki rassal değişken arasındaki doğrusal ilişkinin yönünü ve gücünü belirtir. Genel istatistiksel kullanımda korelasyon, bağımsızlık durumundan ne kadar uzaklaşıldığını gösterir. Farklı durumlar için farklı korelasyon katsayıları geliştirilmiştir. Bunlardan en iyi bilineni Pearson çarpım-moment korelasyon katsayısıdır. İki değişkenin kovaryansının, yine bu değişkenlerin standart sapmalarının çarpımına bölünmesiyle elde edilir. Kaynakçası: https://tr.wikipedia.org/wiki/Korelasyon

   Ayrıca bu Kurs ile amaçlanan bilgi paylaşımı ve en doğru bilgiyi karşılıklı paylaşmaktır. Eğer sizin dediğiniz durumla alakalı bizim yanlış bir bilgi paylaşımımız olduğuna ikna olursak önceki kursiyerlerimizle bu bilgiyi paylaşıp hatamızı telafi etmek bizi mutlu edecektir.

   Saygılar.

 5. Merve diker dedi ki:

  Online SPSS kursuna geçen sene katılmıştım çok öeönun kaldım tavsiye ederim.

Yorum Yaz